Op.Dr. Sezgin Dursun

KARS KÜRTAJ

5.383
KARS KÜRTAJ

KARS KÜRTAJ FİYATLARI

 

 

 • HASTA BİLGİLERİNİN GİZLİLİĞİ KESİN OLARAK SAĞLANIR
 • TEK KULLANIMLIK MALZEME (KANÜL) KULLANILIR. BASKA HASTALARDA KULLANILAN KANÜLLER İLE KÜRTAJ YAPILMAZ.
 • SADECE VAKUM YÖNTEMİ İLE KÜRETAJ YAPILIR. METAL BİR CİHAZ VEYA AKSAM KULLANILMAZ.
 • KÜRTAJ  İŞLEMİ SON DERECE GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE YAPILIR. DAHA SONRA GEBE KALMAK İSTEDİĞİNİZDE SORUN YAŞAMZSINIZ.
 • KÜRTAJ İŞLEMİ HASTANE ORTAMINDA TAMAMEN STERİL ŞARTLARDA YAPILIR.

 

DATAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL :   0542 225 89 12     

Kars kürtaj işlemi isteğinize göre muayenehanede veya hastanede  amliyathane ortamında yapılabilir

Hasta bilgilerinin gizliliği kesinlikle sağlanır. Bilgileriniz kesinlikle elektronik ortama taşınmaz.

Kars kürtaj işlemi vakum yöntemi ile yapılır.

Kars kürtaj işlemi için hastanede uzun süre yatmanız gerekmez. Kliniğe giriş çıkış süreniz çoğu zaman toplam bir saati geçmez. Belli bazı durumlarda bu süre uzayabilir.

Kliniğimizde yapılan Kars kürtaj işlemi son derece güvenlidir. Daha sonra gebe kalmak istediğinizde bir problem yaşamazsınız.

Gebelikte kanamayla başvuran kadınlarda eğer belirgin kanama ve parça düşmesi gibi bir durum varsa kadının kendi isteğiyle gebelik sonlandırılabilir.

Kars kürtaj yapılamdan önce ultrason ile rahim içinde gebelik olduğu teyit edilmelidir. Ayrıca rahmin pozisyonu belirlenip işlem ona göre yapılmalıdır.

Kars kürtaj yapıldıktan sonra ultrason ile parça kalmadığından emin olmak gerekir.

Kars kürtaj işlemi lokal anestezi ile yapılabilir, yada kişi uyutularak yapılabilir. Uyutularak yani genel anestezi ile işlem yapılacaksa anestezi öncesi 4 saat boyunca bir şey yiyip içilmemesi gerekiyor. Lokal anestezi yani rahime giden sinirlerin yanına verilen ağrı kesici maddelerle yapılan işlemde bir şey yiyiyp içmemeniz önemli değildir.

Eğer daha öncedoğum olmadıysa genel anestezi daha uygun bir seçenek olabilir. Daha önce doğum olduysa lokal anestezi  ile Kars kürtaj seçeneği değerlendirilmelidir.

Çok erken dönemde gebelik henüz rahim içinde görünmeyebilir. Bu durumda biraz bekleyip ultrasonla tam teyit yapılmalıdır.

Kars kürtaj (küretaj) küçük çaplı bir ameliyat sayılır. Basit bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Ama her aşamaya çok iyi dikkat edilmez ise sonuçları çok ağır olabilir. Ağır enfeksiyon,rahim delinmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Tüm bu sorunlar rahim alınmasına kadar varabilir.

Kars kürtaj işleminin mesleki tecrübesi olan kişilerce steril şartlarda yapılması gerekir.

Kars kürtaj rahim içinde istenmeyengebeliğin sonlandırılması olarak bilinse de tıbbi nedenli olarak çeşitli durumlarda uygulanır. Gebelik dışında en çok tanı amacıyla yapılmaktadır.Tıbbi literatüde revizyon küretaj, dilatasyon küretaj  veya fraksiyone küretaj olarak geçer.

DATAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL:    0542 225 89 12     

 

KARS KÜRTAJ İŞLEMİ AĞRILI MIDIR?

Uygun anestezik ve ağrı kesiciler kullanıldığında her hangi bir ağrı duyulmaz. Kişinin ağrı eşiğine de bağlı olarak işlem sonrasında adet sancısına benzer bir ağrı hissedilebilir. Genel anestezi yapıldığında hasta Kars kürtajın hiçbir kısmını hissetmez, işlem sırasında kısa süreli bir uyku haline geçer.

 

KARS KÜRTAJ SONRASI HANGİ İLAÇLARI KULLANMALIYIM?

Kars kürtaj işlemi sonrasında genelde ağrı kesici ve antibiyotikler reçete edilir. Eğer rahim ağzı yarası yada akıntı varsa bunlar muaynede saptanır ve iltihap giderici fitiller yazılır. Eğer fitil yazıldıysa kanama tamamen geçtikten sonra kullanılmaya başlanmalıdır.

 

 

KARS KÜRTAJ SONRASI KANAMA OLUR MU?

Kars kürtaj sonrası adet kanamasına benzer şekilde bazen bir haftaya kadar süren kanama olabilir. Nadiren kanamalar leke şeklinde daha uzun sürebilir. Kanam 10 günden uzun sürerse mutlaka doktora başvurulmalıdır.

KARS KÜRTAJIN RİSKLERİ NELERDİR?
Her işte olduğu gibi tıbbi prosedürlerde de başarıyı etkileyen temel konular vardır.  En önemli konulardan biri hekimin Kars kürtaj konusunda tecrübeli olmasıdır. İkinci olarak alet edevatın tam ve eksiksiz olmasıdır. Yani hastanın hekimin önerilerine tam ve eksiksiz uyması da başarı şansını arttırır, riskleri azaltır.

Kars kürtaj işlemi sırasında yada sonrasında aşağıda yazılan sorunlar ortaya çıkabilir

Rahim delinmesi ve barsak delinmesi

Anestezi başarısızlığına bağlı şiddetli ağrı

Rahim ağzı (serviks) nın daha önceki enfeksiyonlara bağlı aşırı dar olması ve buna bağlı olarak işlemin yapılamaması

Aşırı kanama olması

Rahimde, karında,servikste veya vajinada oluşabilecek enfeksiyonlar

Anesteziye bağlı her türlü problem

Her ay kanayıp dökülen rahim iç kısmı dokusunun (endometrium) zedelenmesine bağlı olarak rahim içinde yapışıklık olması .

KARS KÜRTAJ SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Kars kürtaj sonrasında hemen normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Kars kürtaj yapıldıktan yaklaşık 4 saat sonra ders çalışma veya diğer işlerinize geri dönebilirsiniz.

Kars kürtaj sonrası ilk 10 gün ilişki önerilmez.

Kars kürtaj sonrası 10 gün deniz veya havuza girmemeniz önerilir

Gebeliğin tam olarak tahliye edilememesi rahime ait şekil bozuklukları veya gebeliğin çok erken bir haftada tahliye edilmesine bağlı olabilir.  Genellikle önerilen en az 7- 10 gün adet gecikmesi sonrası işlemin yapılmasıdır. İşlem yapılmadan önce gebelik ultrason yardımıyla rahim içinde görünebilir durumda olmalıdır. Bu şekilde gebeliğin bir “dış gebelik” olmadığı da anlaşılmış olacaktır.

Kars kürtaj sırasındaki kanamalar ise genellikle “atoni” dediğimiz rahim içeriğinin boşaltılması sonrası rahim kasının iyi şekilde kasılamaması durumuna bağlıdır. Özellikle büyük gebeliklerde ortaya çıkan bu durum damar yolundan verilen bazı ilaçlar ve rahime yapılan masajlarla düzeltilebilir. Kanama, rahim kasının (myometrium) kasılması ile sonlanacaktır.

Yine, rahim içinde parça kalması da rahim kasının tam olarak kasılmasını önleyerek kanamaya sebep olabilir. Bazen parça kalmasına bağlı kanamalar, işlemden birkaç gün sonrasından itibaren de başlayabilir.

Tüm bu problemlerin oluşma riski, işlemin tecrübeli kişiler tarafından dikkatli ve hijyenik ortamlarda uygulanmasıyla son derece azalır.

Kars kürtaj sonrası neler yapılmalıdır?
Kars kürtaj eğer genel anesteziyle yapılmışsa ilk gün için biraz sersemlik hissi, bulantı, halsizlik, hafif kasık ağrısı ve hafif kanama olması normal kabul edilir. Şikayetler genellikle birkaç saatten sonra azalacaktır.

Kars kürtajdan sonra belli süreyle 2-10 gün arasında hafif, pıhtısız vajinal kanamalar normaldir. Bazen işlemden sonra hiç kanama görülmeyebilir, bazen de belli sürelerle ara ara kanama şikayetleri olabilir. Genel olarak beklenen kanamanın gittikçe azalarak devam etmesinden sonra kesilmesidir.

Genel anestezi ile yapılmışsa işlemden yaklaşık bir saat sonra yemek yenilebilir. Yenilen ilk öğün hafif, az yağlı, tuzlu ve sıvı gıdalardan zengin olmalıdır. Çorba türü veya kahvaltı tarzı gıdalar ideal olabilir. Zaman içinde 3-4 saat sonra eğer bulantı yoksa normal gıdalarla beslenmeye geçilebilir.

Kars kürtaj sonrası hekimin reçete ettiği ağrı kesici (analjezikler) ve antibiotikler düzgün şekilde kullanılmalıdır.

Genel olarak enfeksiyon oluşmaması için 10-15 süreyle ilişki önerilmez.

Eğer ki bir düşük veya ölü bebek nedeniyle Kars kürtaj yapılmışsa en az 3 ay süreyle bir aile planlaması yöntemiyle korunma önerilir. Bu süre sonunda rahim kendini tam olarak toplayabilir.

Kars kürtajdan hemen sonra banyo yapılmasının her hangi bir sakıncası yoktur. Fakat enfeksiyon riski nedeniyle vajinal duş yapılması önerilmez.

Kars kürtaj sonrası ne zaman adet görülür?
İşlemden ortalama 30-40 gün sonra ilk adet görülür. İlk adette görülen bir kaç günlük gecikme ise normaldir.

Kars kürtaja alternatif bir düşük hapı var mıdır?
Henüz sağlığa zarar vermeden sağlıklı olarak rahim içindeki gebeliği sonlandıran bir hap yada iğne yoktur. Kullanılan çeşitli ilaçlar gebenin sağlığı üzerinde ciddi riskler oluşturabilir. Özellikle gebeliğin rahim içinde olduğu teyid edilmeden bu ilaçların kullanılması büyük sağlık sorunlarına yol açar.

Adet gecikmesi durumunda kullanılan söktürücü iğne veya haplar ise bir gebeliğin oluşması durumunda hiç bir etki yaratmaz ve adet görmeye sebep olmaz.  Adetin sökülmesi amacı ile alınan bu tür ilaçlar boş yere vücuda yüksek dozda hormon yüklenmesine sebep olur.

Halen bir gebelik tespit edilmesi durumunda tek alternatif Kars kürtaj veya doğurmaktır.

Kars kürtaj sonrası ne zaman spiral takılabilir?
Spiral uygulaması Kars kürtaj işleminin hemen sonrasında aynı seansta uygulanabileceği gibi işlemden bir ay sonra normal adet döneminde de yapılabilir. İşlem tamamen problemsiz olarak yapıldığında aynı seansta takmak daha uygun olur.

Spiralin normal şekilde takılabilmesi için rahim ağzında yara (erozyon) veya iltihap (cervicit) bulguları olmamalıdır. Eğer ki bu bulgular varsa önce onların tedavisi sağlanmalıdır.  Ayrıca kişilerde daha önceden nedeni belirsiz adet düzensizlikleri veya kasık ağrıları da olmamalıdır.

Bakarete zarar vermeden Kars kürtaj yapılabilir mi?
Gebelik haftası ileri değilse ve kızlık zarının yapısı uygun ise özel aletlerle zarar vermeden Kars kürtaj yapılabilir.

DATAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL:      0542 225 89 12     

 

Kliniğimizde hasta mahremiyetine katı kurallarla özen gösterilir. Hasta bilgileri hiçbir şekilde üçüncü kişi veya kurumlarla paylaşılmaz.

Kars Kürtaj Fiyatları

Kürtaj (Küretaj) rahim ağzından ince bir alet ile rahim içerisine girerek içeriğin boşaltılması ya da tanısal amaçlı olarak bir doku örneği alınması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Kürtaj Kars’da bazı durumlarda bu işlemin yapılabilmesi için rahim ağzının genişletilmesi (dilatasyon) gerekebilir. Kürtaj işlemi anormal vajinal kanama, rahim içi polipler gibi durumların tanı ve tedavisi, düşük sonrası rahim içinin temizlenmesi ya da istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması gibi durumlar için gerekli olabilir. Muayenehane, klinik ya da hastane ortamında yapılabilir.

Psikolojik yönden düşünüldüğünde gebeliğin sonlandırılmasına karar verilmesi çok kolay değildir. Ancak cerrahi müdahale olarak düşünüldüğünde günümüzde teknolojinin ilerlemesi, yeni ve pratik cerrahi aletlerin kullanılmaya başlaması, antibiyotikler ve anestezi ilaçlarındaki gelişmeye bağlı olarak muayenehane şartlarında 3-5 dakika gibi kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılabilen, işlemden sonra hastanın hemen normal yaşantısına geri dönebildiği bir cerrahi işlemdir. Ayrıca Kars’da kürtaj fiyatları ilçelere, semtlere ve mahallelere göre değişmektedir. Detaylı bilgi almak için 0532 586 68 43 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kürtaj hangi gebelik haftasına kadar yapılabilir?

İsteğe bağlı gebelik sonlandırılması işlemi ülkemizde yasal olarak 10. gebelik haftasına kadar mümkündür. Ancak tıbben gebeliğin sonlandırılmasının zaruri olduğu durumlarda bu yasal sınırın üzerinde kürtaj işlemi uygulanabilir. Bunun için genellikle birkaç doktorun heyet olarak kararı ve raporu gereklidir.

Bazen bebeğin anne karnında kalp atımının durması ya da bebekte ciddi bir yapısal ya da kromozomal kusur bulunması, ya da annenin hayatını tehdit eden bir durum ortaya çıktığında heyet raporu ile gebelik sonlandırılabilir. 10 haftadan büyük gebeliklerde bu amaçla bazen küretaj öncesi çeşitli ilaçlarla rahim ağzının genişletilmesi ya da düşüğün kısmen gerçekleştirilmesi için hastaneye yatış gerekebilir. Kars kürtaj

 

Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanmakla beraber, esas olan ultrason muayenesinde saptanan gebelik haftasıdır. Ultrason ile teyit edilen gebelik haftası 10. Haftaya kadar ise gebelik kanuni olarak sonlandırılabilir. Annenin 18 yaşında büyük olması ve evliyse eşinden izin alınması şarttır. Bekar hastalar 18 yaşından büyüklerse kendi rızalarıyla hamileliklerini sonlandırabilirler. 18 yaşını doldurmamış olanlar ebeveynlerinin izni ile gebeliklerini sonlandırabilirler.ılabilir. Ayrıca kürtaj işlemi sırasında hastaya genel anestezi verilir. Ancak bu işlem lokal anestezi altında da yapılabilir.

Kars Kürtaj sırasında hasta jinekolojik muayene masasına alınarak uygun pozisyon verilir. Vajina içerisine plastik bir spekulum yerleştirilir. Vajinada asepsi saplanır ve steril altler kullanılır. Bazı durumlarda buji denen özel aletler yardımıyla rahim ağz

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Bazı durumlarda Kars’da kürtaj öncesi rahim ağzını yumuşatmak için ilaçlar kullanı yavaş yavaş genişletilir.

Küret ya da aspirasyon (vakum) yardımıyla rahim içerisindeki dokular boşaltılır. Günümüzde haftası küçük olan gebeliklerde çoğunlukla buji ya da küret kullanılmadan,vakum yöntemiyle tahliye yapılabilmektedir. Bu sırada çoğunlukla hasta anestezi altında olacağı için işlemi hissetmez ve hatırlamaz. Genellikle işlam sırasında ultrasonografi kullanıldığı takdirde, işlem daha kontrollü ve güvenli olarak yapılabilir.

Anestezi altında yapılacak işlem öncesi hastanın güvenliği açısından en az 6 saat aç ve susuz olması gereklidir.

Kürtaj sonrası ne gibi sorunlar oluşabilir?

Kürtaj işlemi tecrübeli bir jinekolog doktor tarafından steril aletlerle, hijyenik bir ortamda yapıldığı taktirde kürtaj sonrası dönemde hasta açısından bir probleme de neden olmamaktadır. Gebeliği sonlandırmanın dışında rahim içinden doku alınması amacıyla da bu işlem yapılmaktadır. Bu cerrahi müdahale günümüzde en sık yapılan cerrahi işlemlerin başında gelmektedir.

Küretajla ilgili nadiren oluşabilecek komplikasyonlar vardır. Bunlar kanama, enfeksiyon, rahim duvarının işlem sırasında zedelenmesi ya da anestezi ile ilgili komplikasyonlardır. Nadiren kürtaj sonrası rahim iç duvarında yapışıklıklar olabilir. Bu duruma Asherman sendromu denir. Genellikle basit bir cerrahi müdahale ile çözümlenebilir. Bunların dışında gebelik sonlandırma sırasında tüm materyalin boşaltılamaması söz konusu olabilir. Bu durumda hastanın sonraki kontrolünde tekrar kürtaj işlemine tabii tutulması gerekebilir.

Kürtaj sonrası işlemi yapan doktor mutlaka hastayı belli bir süre içerisinde kontrole çağırır, ve kontrol sonrası genellikle güvenilir bir doğum kontrol yöntemine geçilmesi önerilir.

 • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 532 586 68 43 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kars kürtaj fiyatları, Kars kürtaj yapan yerler, Kars kürtaj, Kars kürtaj yapan doktorlar, Kars kürtaj yerleri, Kars kürtaj fiyatları, Kars kürtaj yapan yerler 2018, Kars kürtaj fiyatları 2018, Kars kürtaj yapan doktorlar 2018, Kars’da kürtaj yapan hastaneler, Kars kürtaj yapan hastaneler, Kars çocuk aldırma, Kars bebek aldırma, 2018 kürtaj fiyatları, 2018 kürtaj ücretleri, 2018 kürtaj yapan yerler, Kars kürtaj tavsiye, Kars vakumlu kürtaj, Kars’da vakum kürtaj, Kars kürtaj yapan yerler ve fiyatları, Kars ucuz kürtaj, Kars ucuz kürtaj yapan yerler, Kars kürtaj yapan poliklinikler, Kars kürtaj ücretleri, Kars kürtaj forum, Kars jinekolog kürtaj, Kars kürtaj Kars’da kürtaj, Kars özel kürtaj, Kars jinekolog kürtaj fiyatları, Kars kürtaj klinikleri, Kars kürtaj yaptırmak istiyorum, Kars kürtaj yaptırmak, Kars kürtaj yapan bayan doktorlar, Kars kürtaj ne kadar, Kars kürtaj nerede yapılır, Kars kürtaj nasıl yapılır, Kars kürtaj nerede yaptırabilirim, Kars kürtaj nasıl yaptırabilirim, Kars kürtaj muayenehane, Kars kürtaj merkezi, Kars kürtaj merkezleri, Kars kürtaj yapan merkez, Kars kürtaj yapan merkezler, Kars kürtaj nedir, Kars kürtaj olmak istiyorum, Kars’da kürtaj fiyatları, Kars’da kürtaj yapan doktorlar, Kars’da çocuk aldırma, Kars’da bebek aldırma, Kars vakumla kürtaj, Kars’da ucuz kürtaj yapan yerleri, Karsdaki kürtaj klinikleri, Kars’da kürtaj yaptırmak istiyorum, Kars’da kürtaj ne kadar, Kars’da nerede kürtaj yapılır, Kars’da nerede kürtaj yaptırabilirim, Kars’da nasıl kürtaj yaptırabilirim, Kars’da kürtaj olmak istiyorum,

KARS KÜRTAJ FİYATLARI

Pek çok kişi istenmeyen gebeliklerini sonlandırmak durumunda kalıyor. O nedenle de kürtaj yapılması gerekiyor. Bu aşamada Kars kürtaj fiyatları en büyük parametrelerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Kürtaj yaptırmanın pek çok nedeni olabilir. Önemli olan sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum oluşturmayan, hijyenik bir alanda kürtaj yaptırmaktır.

Fiyatlar seçim için önemli bir parametredir. Ancak, sadece fiyata bakarak karar vermek mantıklı bir seçim olmayacaktır. Bunun yanında doktor kalitesinden kullanılan ekipmanların yeniliğine kadar pek çok durum incelenmeli, bu şekilde bir karar verilmelidir.

ÖZEL HASTANEDE KÜRTAJ FİYATLARI NEDİR?

Gebeliğinizi sonlandırmak istiyorsanız özel hastanelerden hizmet alma şansına sahipsiniz. Özel hastanelerde kürtaj işlemleri belirli bir ücret karşılığında yapılıyor. Bu ücretin aralığı genel olarak 500 TL ile 4 bin TL arasında oluyor. Bu fiyat farklılığının ise birçok farklı nedeni olabiliyor.

Özel hastanelerde kürtaj yapılacaksa, hastanenin konumundan doktorların tecrübesine kadar pek çok unsur fiyatı etkiler. Ancak, kör körüne fiyatı yüksek olan yer kalitelidir yorumu yapmaktan kaçınılmalıdır. Hem fiyat hem de kalite aynı anda incelenmeli, en uygun alan seçilmelidir. Kars kürtaj fiyatları hastane inisiyatifinde olan bir durumdur.

 

 

Kars Kürtaj

DEVLET HASTANESİNDE KÜRTAJ FİYATLARI NEDİR?

Devlet hastanelerinde kürtaj yapılabiliyor. Ancak, burada durum biraz daha farklıdır. Öncelikle Kars kürtaj fiyatları 100 TL ile 700 TL arasında farklılık gösterebiliyor. Ancak, her an burada kürtaj yaptırma hakkınız yok. Devlet hastanesinde kürtaj yapılacaksa öncelikle yığılma olduğu için randevu almak gerekiyor. Yasalar gereği devlet hastanesinde istediğiniz zaman kürtaj yaptıramıyorsunuz.

Kürtaj yaptırabilmeniz için bebeğin sağlığınız açısından tehdit oluşturması gerekiyor. Aynı zamanda kürtaj yapılacaksa bebeğin de bir gelişim problemi olması yeterli oluyor. Aksi halde istek üzerine kürtaj olmanıza devlet hastanelerinde izin verilmiyor. Bunun için özel hastanelere gitmeniz gerekiyor.

KÜRTAJ NEDEN YAPILIR?

Her ne kadar kürtaj dendiğinde bebek aldırma akla geliyor olsa da bu doğru bir tabir değildir. Aslında tam olarak yeterli değildir denilebilir. Bebek aldırma işlemine kürtaj deniyor. Ancak, bunun yanında kürtajın tam anlamı rahim temizleme olarak karşınıza çıkıyor.

Bir kadının rahminde istenmeyen parçalar olabilir. Bu parçalar bebeğin parçaları olduğu gibi yumurtalık parçaları da olabilir. Önemli olan rahim temizliğinin yapılabilmesidir. Rahimde anatomiye aykırı bir unsur bulunduğu zaman ne yazık ki sağlık risk altında oluyor. O nedenle de rahim temizliği için kürtaj yapılabiliyor.

Kürtaj dendiği zaman birbirinden farklı durumlar ortaya çıkabiliyor. Kars kürtaj fiyatları aşağıdaki durumlar nedeni ile de birbirinden farklı olabiliyor:

 • İstenmeyen bir gebelik yaşanıyor olabilir,
 • Bebeğin sağlıklı bir gelişimi olmayabilir,
 • Bebeğin anne sağlığını tehdit ettiği durumlar gelişebilir,
 • Rahimde düşük sonrasında bebeğin parçaları kalmış olabilir,
 • Gebelik olmasa bile kanamanın aşırı olması, rahim duvarında parçalar bırakmış olabilir.

KÜRTAJI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Kürtaj olmak istediğiniz anda yapabileceğiniz bir işlem değildir. Öncelikle eskiden isteyen herkes kürtaj yaptırabiliyordu. Ancak, günümüzde bebeklerin hakkı doğmadan önce korunuyor. O nedenle kürtaj yaptırmak isteyenlerin iyi bir araştırma sağlaması gerekiyor.

Kürtaj yaptırmak istiyorsanız ille de evli olmanıza gerek yok. Evlenmeden de gebe kalmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde kürtaj yaptırmanız gerekiyor. Bunun yanında bebeği istemiyorsanız bile en fazla 10 hatalık hamileyken kürtaj yaptırabilirsiniz. Daha sonrasında sağlığınız riske gireceği için ne özel hastanelerde ne de devlet hastanelerinde kürtaj yaptıramazsınız.

Kürtaj için yaş sınırı bulunuyor. 18 yaşından büyük olanlar kürtaj olma şansına sahiptir. Eğer ki 18 yaşından küçük biri kürtaj olmak istiyorsa mutlaka ebeveynlerinden birinin izni olması gerekiyor.

Kars kürtaj fiyatları tüm bu durumlar için geçerli olsa da bazen ücretsiz bir şekilde kürtaj sağlanabiliyor. Bunun için kanamanızın olması ya da bebeğin o anda acil olarak sağlığınızı tehdit ediyor olması gerekiyor. Bu gibi durumlarda eğer ki özel ya da devlet hastanesine acilden giriş sağlarsanız hiç ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

 

 

 

KÜRTAJ FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Geçmişe bakıldığında günümüzde kürtaj fiyatlarının çok daha yüksek olduğu görülüyor. Bunun en önemli nedeni işlemin döviz kurundan etkileniyor olmasıdır. Ne yazık ki tıbbi malzemelerin her biri yurtdışından alınıyor. Dolayısıyla da döviz kuru önemli bir rol oynuyor.

Hastanenin hangi lokasyonda yer aldığı çok önemlidir. Bebek ya da Etiler’deki bir klinik ile Fatih’e bulunan bir klinik kira farkları nedeni ile farklı tutarlar sunuyor. Bunun yanında doktor kalitesi de çok önemlidir. Doktorların güvenilir olması, işinde başarılı olması her zaman fiyatı net şekilde etkiler.

Hamileliğin kaçıncı haftasında olduğu önemli bir konudur. Eğer ki yeni bir gebelik ise daha kolay bir işlem yapılır. Ancak, son haftalara yaklaştıkça daha zor bir işlem söz konusu olacaktır. Kars kürtaj fiyatları bu nedenle birbirinden farklı olabilir.

YASADIŞI KÜRTAJ GÜVENLİ MİDİR?

Özel hastanelere parası yetmeyenler, merdiven altı işletmelerden yararlanmak istiyor. Bu gibi durumlarda ise can kaybı ortaya çıkıyor. Her ne kadar basit bir işlem olsa da hijyenik bir ortamda yapılması gerekiyor. Aynı zamanda işinin uzmanı kişiler tarafından yapılması da çok önemlidir. Kars kürtaj fiyatları yüksek diye sağlığınızı riske atmamalısınız. Aynı zamanda kadınlar ne yazık ki alternatif düşük yöntemlerinden de yararlanıyor. Bu da sağlığı olumsuz yönde etkiliyor.

KARS KARS KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARI

Pek çok kişi istenmeyen gebeliklerini sonlandırmak durumunda kalıyor. O nedenle de Kars kürtaj fiyatları yapılması gerekiyor. Bu aşamada Kars Kars kürtaj fiyatları fiyatları en büyük parametrelerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Kars kürtaj fiyatları yaptırmanın pek çok nedeni olabilir. Önemli olan sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum oluşturmayan, hijyenik bir alanda Kars kürtaj fiyatları yaptırmaktır.

Fiyatlar seçim için önemli bir parametredir. Ancak, sadece fiyata bakarak karar vermek mantıklı bir seçim olmayacaktır. Bunun yanında doktor kalitesinden kullanılan ekipmanların yeniliğine kadar pek çok durum incelenmeli, bu şekilde bir karar verilmelidir.

ÖZEL HASTANEDE KARS KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARI NEDİR?

Gebeliğinizi sonlandırmak istiyorsanız özel hastanelerden hizmet alma şansına sahipsiniz. Özel hastanelerde Kars kürtaj fiyatları işlemleri belirli bir ücret karşılığında yapılıyor. Bu ücretin aralığı genel olarak 500 TL ile 4 bin TL arasında oluyor. Bu fiyat farklılığının ise birçok farklı nedeni olabiliyor.

Özel hastanelerde Kars kürtaj fiyatları yapılacaksa, hastanenin konumundan doktorların tecrübesine kadar pek çok unsur fiyatı etkiler. Ancak, kör körüne fiyatı yüksek olan yer kalitelidir yorumu yapmaktan kaçınılmalıdır. Hem fiyat hem de kalite aynı anda incelenmeli, en uygun alan seçilmelidir. Kars Kars kürtaj fiyatları fiyatları hastane inisiyatifinde olan bir durumdur.

 

 

Kars Kars kürtaj fiyatları

DEVLET HASTANESİNDE KARS KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARI NEDİR?

Devlet hastanelerinde Kars kürtaj fiyatları yapılabiliyor. Ancak, burada durum biraz daha farklıdır. Öncelikle Kars Kars kürtaj fiyatları fiyatları 100 TL ile 700 TL arasında farklılık gösterebiliyor. Ancak, her an burada Kars kürtaj fiyatları yaptırma hakkınız yok. Devlet hastanesinde Kars kürtaj fiyatları yapılacaksa öncelikle yığılma olduğu için randevu almak gerekiyor. Yasalar gereği devlet hastanesinde istediğiniz zaman Kars kürtaj fiyatları yaptıramıyorsunuz.

Kars kürtaj fiyatları yaptırabilmeniz için bebeğin sağlığınız açısından tehdit oluşturması gerekiyor. Aynı zamanda Kars kürtaj fiyatları yapılacaksa bebeğin de bir gelişim problemi olması yeterli oluyor. Aksi halde istek üzerine Kars kürtaj fiyatları olmanıza devlet hastanelerinde izin verilmiyor. Bunun için özel hastanelere gitmeniz gerekiyor.

KARS KÜRTAJ FİYATLARI NEDEN YAPILIR?

Her ne kadar Kars kürtaj fiyatları dendiğinde bebek aldırma akla geliyor olsa da bu doğru bir tabir değildir. Aslında tam olarak yeterli değildir denilebilir. Bebek aldırma işlemine Kars kürtaj fiyatları deniyor. Ancak, bunun yanında Kars kürtaj fiyatlarıın tam anlamı rahim temizleme olarak karşınıza çıkıyor.

Bir kadının rahminde istenmeyen parçalar olabilir. Bu parçalar bebeğin parçaları olduğu gibi yumurtalık parçaları da olabilir. Önemli olan rahim temizliğinin yapılabilmesidir. Rahimde anatomiye aykırı bir unsur bulunduğu zaman ne yazık ki sağlık risk altında oluyor. O nedenle de rahim temizliği için Kars kürtaj fiyatları yapılabiliyor.

Kars kürtaj fiyatları dendiği zaman birbirinden farklı durumlar ortaya çıkabiliyor. Kars Kars kürtaj fiyatları fiyatları aşağıdaki durumlar nedeni ile de birbirinden farklı olabiliyor:

 • İstenmeyen bir gebelik yaşanıyor olabilir,
 • Bebeğin sağlıklı bir gelişimi olmayabilir,
 • Bebeğin anne sağlığını tehdit ettiği durumlar gelişebilir,
 • Rahimde düşük sonrasında bebeğin parçaları kalmış olabilir,
 • Gebelik olmasa bile kanamanın aşırı olması, rahim duvarında parçalar bırakmış olabilir.

KARS KÜRTAJ FİYATLARII KİMLER YAPTIRABİLİR?

Kars kürtaj fiyatları olmak istediğiniz anda yapabileceğiniz bir işlem değildir. Öncelikle eskiden isteyen herkes Kars kürtaj fiyatları yaptırabiliyordu. Ancak, günümüzde bebeklerin hakkı doğmadan önce korunuyor. O nedenle Kars kürtaj fiyatları yaptırmak isteyenlerin iyi bir araştırma sağlaması gerekiyor.

Kars kürtaj fiyatları yaptırmak istiyorsanız ille de evli olmanıza gerek yok. Evlenmeden de gebe kalmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde Kars kürtaj fiyatları yaptırmanız gerekiyor. Bunun yanında bebeği istemiyorsanız bile en fazla 10 hatalık hamileyken Kars kürtaj fiyatları yaptırabilirsiniz. Daha sonrasında sağlığınız riske gireceği için ne özel hastanelerde ne de devlet hastanelerinde Kars kürtaj fiyatları yaptıramazsınız.

Kars kürtaj fiyatları için yaş sınırı bulunuyor. 18 yaşından büyük olanlar Kars kürtaj fiyatları olma şansına sahiptir. Eğer ki 18 yaşından küçük biri Kars kürtaj fiyatları olmak istiyorsa mutlaka ebeveynlerinden birinin izni olması gerekiyor.

Kars Kars kürtaj fiyatları fiyatları tüm bu durumlar için geçerli olsa da bazen ücretsiz bir şekilde Kars kürtaj fiyatları sağlanabiliyor. Bunun için kanamanızın olması ya da bebeğin o anda acil olarak sağlığınızı tehdit ediyor olması gerekiyor. Bu gibi durumlarda eğer ki özel ya da devlet hastanesine acilden giriş sağlarsanız hiç ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

 

 

 

KARS KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Geçmişe bakıldığında günümüzde Kars kürtaj fiyatları fiyatlarının çok daha yüksek olduğu görülüyor. Bunun en önemli nedeni işlemin döviz kurundan etkileniyor olmasıdır. Ne yazık ki tıbbi malzemelerin her biri yurtdışından alınıyor. Dolayısıyla da döviz kuru önemli bir rol oynuyor.

Hastanenin hangi lokasyonda yer aldığı çok önemlidir. Bebek ya da Etiler’deki bir klinik ile Fatih’e bulunan bir klinik kira farkları nedeni ile farklı tutarlar sunuyor. Bunun yanında doktor kalitesi de çok önemlidir. Doktorların güvenilir olması, işinde başarılı olması her zaman fiyatı net şekilde etkiler.

Hamileliğin kaçıncı haftasında olduğu önemli bir konudur. Eğer ki yeni bir gebelik ise daha kolay bir işlem yapılır. Ancak, son haftalara yaklaştıkça daha zor bir işlem söz konusu olacaktır. Kars Kars kürtaj fiyatları fiyatları bu nedenle birbirinden farklı olabilir.

YASADIŞI KARS KÜRTAJ FİYATLARI GÜVENLİ MİDİR?

Özel hastanelere parası yetmeyenler, merdiven altı işletmelerden yararlanmak istiyor. Bu gibi durumlarda ise can kaybı ortaya çıkıyor. Her ne kadar basit bir işlem olsa da hijyenik bir ortamda yapılması gerekiyor. Aynı zamanda işinin uzmanı kişiler tarafından yapılması da çok önemlidir. Kars Kars kürtaj fiyatları fiyatları yüksek diye sağlığınızı riske atmamalısınız. Aynı zamanda kadınlar ne yazık ki alternatif düşük yöntemlerinden de yararlanıyor. Bu da sağlığı olumsuz yönde etkiliyor.

 

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

SEO çalışması tarafımca yapılmıştır. - Mail: mtbzdg@gmail.com - © 2021. Tüm Hakları Saklıdır.

Sohbet Başlat
Merhabalar. Sorularınızı buradan iletebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim. OP DR SEZGİN DURSUN
İSTANBUL ATAŞEHİR KLİNİĞİ
Çekinmeden arayınız...