Tatvan Kürtaj

Kürtaj nasıl yapılır?

Tatvan Kürtaj işlemi kliniğimizde vakum kullanılarak ve genel anestezi eşliğinde yapılmakta yaklaşık 7-10 dakika gibi kısa sürede bitmektedir. Hasta işlemden sonra 15 dakika dinlenerek işine geri dönebilir.

Kürtaj işlemi eskiden küret denilen ucu keskin aletlerle yapılmaktaydı. Günümüzde artık vakum aspirasyonu dediğimiz teknik kullanılarak yapılıyor. Burda kullanılan aletler büyük bir enjektöre benzeyen karmen kanül ve aspirasyon işlemini yapan gebelik haftasına göre kalınlığı değişken plastik uçlardan oluşur. bu uçlar her hastaya özel açılarak işlem sonrası atılmalıdır.

İşlem öncesi hastanın hehangi bir hastalığı olup olmadığı, kullandığı ilaçlar, allerji öyküsü, hastanın ve eşinin kan grubu bilinmelidir. Kan uyuşmazlığı varsa özellikle 7. Haftadan büyük gebeliklerde kan uyuşmazlığı iğnesi gerekir. Bu iğne ilk 72 saat içinde yapılmalıdır

İşlem sırasında genel veya lokal anestezi uygulanır. Hasta genel anestezi istiyorsa işlemden 5-6 saat önce herhangi bir şey yememeli. Lokal anestezi yapılacaksa böyle bir açlık dönemine gerek yoktur. lokal anestezi genellikle daha önce doğum yapmış hastalarda tercih edilir. genel anestezi uygulanacak hasta işlem öncesi damar yolu açılır ve hastaya yapılan ilaçla hastada sedasyon yani uyku hali oluşturur. hasta bu aşamadan sonra hiç bir şey duymaz. Sonrasında hastaya spekulum takılır. Uygun temizlik yapıldıktan sonra gebelik haftasına göre serviks dilate edilir. yani genişletilir. Sonrasında uygun boyutta plastik kanül seçilerek gebelik ürünü aspire edilir.

Gizliliğiniz bizim güvencemiz altındadır. Bunu korumakla yükümlüyüz. Ultrason ile gebelik haftasına bakılır ve hasta müdahaleye kabul edilir. Kanuni süre geçmemesi çok çok önemli bir husus bizim için. Kanunlar 10 haftanın üzerinde kürtaj işlemini kesinlikle yasaklamıştır. 18 yaşından gün almış her kadın kendi rızası ile müdahale yaptırabilir. Rahat olabilirsiniz. Bekar ve ya evli olmanız önemli değildir. Ancak evli kadınların eş rızası ile bebek aldırma işlemi yapacağını belirtmek isteriz. Hijyenik koşullarda bebek aldırma konusunda çok önemlidir. Bunun için merdiven altı kliniklerden uzak durmanızı önemle belirtmek isteriz. Bu tarz yerlerde yapılan kürtaj işlemi güvenli değildir risk teşkil eder ve kadın sağlığını tehlikeye atar. Çocuk aldırma sonrası enfeksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenle merkezimizi rahatlıkla ziyaret edebilir ve bize güvenebilirsiniz. Sağlığınız için bu konuyu ciddiye almanızı öneririz. Bazı kişiler daha ucuz kürtaj yapmak için merdiven altı yerleri uygun görmektedir ve sonrasında pişmanlıklar yaşamaktadır.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 532 586 68 43 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.


No comment

Bir cevap yazın