Op.Dr. Sezgin Dursun

ERZURUM KÜRTAJ KLİNİĞİ

37.648
ERZURUM KÜRTAJ KLİNİĞİ

Erzurum Kürtaj

 

 

 

DATAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL :   0542 225 89 12     

Kürtaj işlemi isteğinize göre muayenehanede veya hastanede  amliyathane ortamında yapılabilir

Hasta bilgilerinin gizliliği kesinlikle sağlanır. Bilgileriniz kesinlikle elektronik ortama taşınmaz.

Kürtaj işlemi vakum yöntemi ile yapılır.

Kürtaj işlemi için hastanede uzun süre yatmanız gerekmez. Kliniğe giriş çıkış süreniz çoğu zaman toplam bir saati geçmez. Belli bazı durumlarda bu süre uzayabilir.

Kliniğimizde yapılan kürtaj işlemi son derece güvenlidir. Daha sonra gebe kalmak istediğinizde bir problem yaşamazsınız.

Gebelikte kanamayla başvuran kadınlarda eğer belirgin kanama ve parça düşmesi gibi bir durum varsa kadının kendi isteğiyle gebelik sonlandırılabilir.

Kürtaj yapılamdan önce ultrason ile rahim içinde gebelik olduğu teyit edilmelidir. Ayrıca rahmin pozisyonu belirlenip işlem ona göre yapılmalıdır.

Kürtaj yapıldıktan sonra ultrason ile parça kalmadığından emin olmak gerekir.

Kürtaj işlemi lokal anestezi ile yapılabilir, yada kişi uyutularak yapılabilir. Uyutularak yani genel anestezi ile işlem yapılacaksa anestezi öncesi 4 saat boyunca bir şey yiyip içilmemesi gerekiyor. Lokal anestezi yani rahime giden sinirlerin yanına verilen ağrı kesici maddelerle yapılan işlemde bir şey yiyiyp içmemeniz önemli değildir.

Eğer daha öncedoğum olmadıysa genel anestezi daha uygun bir seçenek olabilir. Daha önce doğum olduysa lokal anestezi  ile kürtaj seçeneği değerlendirilmelidir.

Çok erken dönemde gebelik henüz rahim içinde görünmeyebilir. Bu durumda biraz bekleyip ultrasonla tam teyit yapılmalıdır.

Kürtaj (küretaj) küçük çaplı bir ameliyat sayılır. Basit bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Ama her aşamaya çok iyi dikkat edilmez ise sonuçları çok ağır olabilir. Ağır enfeksiyon,rahim delinmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Tüm bu sorunlar rahim alınmasına kadar varabilir.

Kürtaj işleminin mesleki tecrübesi olan kişilerce steril şartlarda yapılması gerekir.

Kürtaj rahim içinde istenmeyengebeliğin sonlandırılması olarak bilinse de tıbbi nedenli olarak çeşitli durumlarda uygulanır. Gebelik dışında en çok tanı amacıyla yapılmaktadır.Tıbbi literatüde revizyon küretaj, dilatasyon küretaj  veya fraksiyone küretaj olarak geçer.

DATAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL:    0542 225 89 12     

 

KÜRTAJ İŞLEMİ AĞRILI MIDIR?

Uygun anestezik ve ağrı kesiciler kullanıldığında her hangi bir ağrı duyulmaz. Kişinin ağrı eşiğine de bağlı olarak işlem sonrasında adet sancısına benzer bir ağrı hissedilebilir. Genel anestezi yapıldığında hasta kürtajın hiçbir kısmını hissetmez, işlem sırasında kısa süreli bir uyku haline geçer.

 

KÜRTAJ SONRASI HANGİ İLAÇLARI KULLANMALIYIM?

Kürtaj işlemi sonrasında genelde ağrı kesici ve antibiyotikler reçete edilir. Eğer rahim ağzı yarası yada akıntı varsa bunlar muaynede saptanır ve iltihap giderici fitiller yazılır. Eğer fitil yazıldıysa kanama tamamen geçtikten sonra kullanılmaya başlanmalıdır.

 

 

KÜRTAJ SONRASI KANAMA OLUR MU?

Kürtaj sonrası adet kanamasına benzer şekilde bazen bir haftaya kadar süren kanama olabilir. Nadiren kanamalar leke şeklinde daha uzun sürebilir. Kanam 10 günden uzun sürerse mutlaka doktora başvurulmalıdır.

KÜRTAJIN RİSKLERİ NELERDİR?
Her işte olduğu gibi tıbbi prosedürlerde de başarıyı etkileyen temel konular vardır.  En önemli konulardan biri hekimin kürtaj konusunda tecrübeli olmasıdır. İkinci olarak alet edevatın tam ve eksiksiz olmasıdır. Yani hastanın hekimin önerilerine tam ve eksiksiz uyması da başarı şansını arttırır, riskleri azaltır.

Kürtaj işlemi sırasında yada sonrasında aşağıda yazılan sorunlar ortaya çıkabilir

Rahim delinmesi ve barsak delinmesi

Anestezi başarısızlığına bağlı şiddetli ağrı

Rahim ağzı (serviks) nın daha önceki enfeksiyonlara bağlı aşırı dar olması ve buna bağlı olarak işlemin yapılamaması

Aşırı kanama olması

Rahimde, karında,servikste veya vajinada oluşabilecek enfeksiyonlar

Anesteziye bağlı her türlü problem

Her ay kanayıp dökülen rahim iç kısmı dokusunun (endometrium) zedelenmesine bağlı olarak rahim içinde yapışıklık olması .

KÜRTAJ SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Kürtaj sonrasında hemen normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Kürtaj yapıldıktan yaklaşık 4 saat sonra ders çalışma veya diğer işlerinize geri dönebilirsiniz.

Kürtaj sonrası ilk 10 gün ilişki önerilmez.

Kürtaj sonrası 10 gün deniz veya havuza girmemeniz önerilir

Gebeliğin tam olarak tahliye edilememesi rahime ait şekil bozuklukları veya gebeliğin çok erken bir haftada tahliye edilmesine bağlı olabilir.  Genellikle önerilen en az 7- 10 gün adet gecikmesi sonrası işlemin yapılmasıdır. İşlem yapılmadan önce gebelik ultrason yardımıyla rahim içinde görünebilir durumda olmalıdır. Bu şekilde gebeliğin bir “dış gebelik” olmadığı da anlaşılmış olacaktır.

Kürtaj sırasındaki kanamalar ise genellikle “atoni” dediğimiz rahim içeriğinin boşaltılması sonrası rahim kasının iyi şekilde kasılamaması durumuna bağlıdır. Özellikle büyük gebeliklerde ortaya çıkan bu durum damar yolundan verilen bazı ilaçlar ve rahime yapılan masajlarla düzeltilebilir. Kanama, rahim kasının (myometrium) kasılması ile sonlanacaktır.

Yine, rahim içinde parça kalması da rahim kasının tam olarak kasılmasını önleyerek kanamaya sebep olabilir. Bazen parça kalmasına bağlı kanamalar, işlemden birkaç gün sonrasından itibaren de başlayabilir.

Tüm bu problemlerin oluşma riski, işlemin tecrübeli kişiler tarafından dikkatli ve hijyenik ortamlarda uygulanmasıyla son derece azalır.

Kürtaj sonrası neler yapılmalıdır?
Kürtaj eğer genel anesteziyle yapılmışsa ilk gün için biraz sersemlik hissi, bulantı, halsizlik, hafif kasık ağrısı ve hafif kanama olması normal kabul edilir. Şikayetler genellikle birkaç saatten sonra azalacaktır.

Kürtajdan sonra belli süreyle 2-10 gün arasında hafif, pıhtısız vajinal kanamalar normaldir. Bazen işlemden sonra hiç kanama görülmeyebilir, bazen de belli sürelerle ara ara kanama şikayetleri olabilir. Genel olarak beklenen kanamanın gittikçe azalarak devam etmesinden sonra kesilmesidir.

Genel anestezi ile yapılmışsa işlemden yaklaşık bir saat sonra yemek yenilebilir. Yenilen ilk öğün hafif, az yağlı, tuzlu ve sıvı gıdalardan zengin olmalıdır. Çorba türü veya kahvaltı tarzı gıdalar ideal olabilir. Zaman içinde 3-4 saat sonra eğer bulantı yoksa normal gıdalarla beslenmeye geçilebilir.

Kürtaj sonrası hekimin reçete ettiği ağrı kesici (analjezikler) ve antibiotikler düzgün şekilde kullanılmalıdır.

Genel olarak enfeksiyon oluşmaması için 10-15 süreyle ilişki önerilmez.

Eğer ki bir düşük veya ölü bebek nedeniyle kürtaj yapılmışsa en az 3 ay süreyle bir aile planlaması yöntemiyle korunma önerilir. Bu süre sonunda rahim kendini tam olarak toplayabilir.

Kürtajdan hemen sonra banyo yapılmasının her hangi bir sakıncası yoktur. Fakat enfeksiyon riski nedeniyle vajinal duş yapılması önerilmez.

Kürtaj sonrası ne zaman adet görülür?
İşlemden ortalama 30-40 gün sonra ilk adet görülür. İlk adette görülen bir kaç günlük gecikme ise normaldir.

Kürtaja alternatif bir düşük hapı var mıdır?
Henüz sağlığa zarar vermeden sağlıklı olarak rahim içindeki gebeliği sonlandıran bir hap yada iğne yoktur. Kullanılan çeşitli ilaçlar gebenin sağlığı üzerinde ciddi riskler oluşturabilir. Özellikle gebeliğin rahim içinde olduğu teyid edilmeden bu ilaçların kullanılması büyük sağlık sorunlarına yol açar.

Adet gecikmesi durumunda kullanılan söktürücü iğne veya haplar ise bir gebeliğin oluşması durumunda hiç bir etki yaratmaz ve adet görmeye sebep olmaz.  Adetin sökülmesi amacı ile alınan bu tür ilaçlar boş yere vücuda yüksek dozda hormon yüklenmesine sebep olur.

Halen bir gebelik tespit edilmesi durumunda tek alternatif kürtaj veya doğurmaktır.

Kürtaj sonrası ne zaman spiral takılabilir?
Spiral uygulaması kürtaj işleminin hemen sonrasında aynı seansta uygulanabileceği gibi işlemden bir ay sonra normal adet döneminde de yapılabilir. İşlem tamamen problemsiz olarak yapıldığında aynı seansta takmak daha uygun olur.

Spiralin normal şekilde takılabilmesi için rahim ağzında yara (erozyon) veya iltihap (cervicit) bulguları olmamalıdır. Eğer ki bu bulgular varsa önce onların tedavisi sağlanmalıdır.  Ayrıca kişilerde daha önceden nedeni belirsiz adet düzensizlikleri veya kasık ağrıları da olmamalıdır.

Bakarete zarar vermeden kürtaj yapılabilir mi?
Gebelik haftası ileri değilse ve kızlık zarının yapısı uygun ise özel aletlerle zarar vermeden kürtaj yapılabilir.

DATAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL:      0542 225 89 12     

 

 

Erzurum Kürtaj nasıl yapılır?

Hasta bilgilerinin gizliliğini tam olarak sağlamaktayız.

Herhangi bir elektronik ortama kayıt yapılmaz.

Erzurum kürtaj kliniğimizde vakum yöntemi ile işlem yapılmaktadır.

Hastanın isteğini göre klinikte veya hastane ameliyathane ortamında işlem yapılabilmektedir.

Erzurum Kürtaj işlemi kliniğimizde vakum kullanılarak ve genel anestezi eşliğinde yapılmakta yaklaşık 7-10 dakika gibi kısa sürede bitmektedir. Hasta işlemden sonra 15 dakika dinlenerek işine geri dönebilir.

Erzurum Kürtaj işlemi eskiden küret denilen ucu keskin aletlerle yapılmaktaydı. Günümüzde artık vakum aspirasyonu dediğimiz teknik kullanılarak yapılıyor. Burda kullanılan aletler büyük bir enjektöre benzeyen karmen kanül ve aspirasyon işlemini yapan gebelik haftasına göre kalınlığı değişken plastik uçlardan oluşur. bu uçlar her hastaya özel açılarak işlem sonrası atılmalıdır.Erzurum kürtaj

İşlem öncesi hastanın hehangi bir hastalığı olup olmadığı, kullandığı ilaçlar, allerji öyküsü, hastanın ve eşinin kan grubu bilinmelidir. Kan uyuşmazlığı varsa özellikle 7. Haftadan büyük gebeliklerde kan uyuşmazlığı iğnesi gerekir. Bu iğne ilk 72 saat içinde yapılmalıdır Erzurum kürtaj

Erzurum kürtaj işlem sırasında genel veya lokal anestezi uygulanır. Hasta genel anestezi istiyorsa işlemden 5-6 saat önce herhangi bir şey yememeli. Lokal anestezi yapılacaksa böyle bir açlık dönemine gerek yoktur. lokal anestezi genellikle daha önce doğum yapmış hastalarda tercih edilir. genel anestezi uygulanacak hasta işlem öncesi damar yolu açılır ve hastaya yapılan ilaçla hastada sedasyon yani uyku hali oluşturur. hasta bu aşamadan sonra hiç bir şey duymaz. Sonrasında hastaya spekulum takılır. Uygun temizlik yapıldıktan sonra gebelik haftasına göre serviks dilate edilir. yani genişletilir. Sonrasında uygun boyutta plastik kanül seçilerek kavite aspire edilir. Erzurum kürtaj

Gizliliğiniz bizim güvencemiz altındadır. Bunu korumakla yükümlüyüz. Ultrason ile gebelik haftasına bakılır ve hasta müdahaleye kabul edilir. Kanuni süre geçmemesi çok çok önemli bir husus bizim için. Kanunlar 10 haftanın üzerinde kürtaj işlemini kesinlikle yasaklamıştır. 18 yaşından gün almış her kadın kendi rızası ile müdahale yaptırabilir. Rahat olabilirsiniz. Bekar ve ya evli olmanız önemli değildir. Ancak evli kadınların eş rızası ile bebek aldırma işlemi yapacağını belirtmek isteriz. Hijyenik koşullarda bebek aldırma konusunda çok önemlidir. Bunun için merdiven altı kliniklerden uzak durmanızı önemle belirtmek isteriz. Bu tarz yerlerde yapılan kürtaj işlemi güvenli değildir risk teşkil eder ve kadın sağlığını tehlikeye atar. Çocuk aldırma sonrası enfeksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenle Erzurum kürtaj merkezimizi rahatlıkla ziyaret edebilir ve bize güvenebilirsiniz. Sağlığınız için bu konuyu ciddiye almanızı öneririz. Bazı kişiler daha ucuz kürtaj yapmak için merdiven altı yerleri uygun görmektedir ve sonrasında pişmanlıklar yaşamaktadır.Erzurum kürtaj

 • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 532 586 68 43 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

Erzurum kürtaj fiyatları, Ağrı kürtaj

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ERZURUM ERZURUM KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARI

Pek çok kişi istenmeyen gebeliklerini sonlandırmak durumunda kalıyor. O nedenle de Erzurum kürtaj fiyatları yapılması gerekiyor. Bu aşamada Erzurum Erzurum kürtaj fiyatları fiyatları en büyük parametrelerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Erzurum kürtaj fiyatları yaptırmanın pek çok nedeni olabilir. Önemli olan sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum oluşturmayan, hijyenik bir alanda Erzurum kürtaj fiyatları yaptırmaktır.

Fiyatlar seçim için önemli bir parametredir. Ancak, sadece fiyata bakarak karar vermek mantıklı bir seçim olmayacaktır. Bunun yanında doktor kalitesinden kullanılan ekipmanların yeniliğine kadar pek çok durum incelenmeli, bu şekilde bir karar verilmelidir.

ÖZEL HASTANEDE ERZURUM KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARI NEDİR?

Gebeliğinizi sonlandırmak istiyorsanız özel hastanelerden hizmet alma şansına sahipsiniz. Özel hastanelerde Erzurum kürtaj fiyatları işlemleri belirli bir ücret karşılığında yapılıyor.

Özel hastanelerde Erzurum kürtaj fiyatları yapılacaksa, hastanenin konumundan doktorların tecrübesine kadar pek çok unsur fiyatı etkiler. Ancak, kör körüne fiyatı yüksek olan yer kalitelidir yorumu yapmaktan kaçınılmalıdır. Hem fiyat hem de kalite aynı anda incelenmeli, en uygun alan seçilmelidir. Erzurum Erzurum kürtaj fiyatları fiyatları hastane inisiyatifinde olan bir durumdur.

 

 

Erzurum Erzurum kürtaj fiyatları

DEVLET HASTANESİNDE ERZURUM KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARI NEDİR?

Devlet hastanelerinde Erzurum kürtaj fiyatları yapılabiliyor. Ancak, burada durum biraz daha farklıdır. Öncelikle Erzurum Erzurum kürtaj fiyatları fiyatları 100 TL ile 700 TL arasında farklılık gösterebiliyor. Ancak, her an burada Erzurum kürtaj fiyatları yaptırma hakkınız yok. Devlet hastanesinde Erzurum kürtaj fiyatları yapılacaksa öncelikle yığılma olduğu için randevu almak gerekiyor. Yasalar gereği devlet hastanesinde istediğiniz zaman Erzurum kürtaj fiyatları yaptıramıyorsunuz.

Erzurum kürtaj fiyatları yaptırabilmeniz için bebeğin sağlığınız açısından tehdit oluşturması gerekiyor. Aynı zamanda Erzurum kürtaj fiyatları yapılacaksa bebeğin de bir gelişim problemi olması yeterli oluyor. Aksi halde istek üzerine Erzurum kürtaj fiyatları olmanıza devlet hastanelerinde izin verilmiyor. Bunun için özel hastanelere gitmeniz gerekiyor.

ERZURUM KÜRTAJ FİYATLARI NEDEN YAPILIR?

Her ne kadar Erzurum kürtaj fiyatları dendiğinde bebek aldırma akla geliyor olsa da bu doğru bir tabir değildir. Aslında tam olarak yeterli değildir denilebilir. Bebek aldırma işlemine Erzurum kürtaj fiyatları deniyor. Ancak, bunun yanında Erzurum kürtaj fiyatlarıın tam anlamı rahim temizleme olarak karşınıza çıkıyor.

Bir kadının rahminde istenmeyen parçalar olabilir. Bu parçalar bebeğin parçaları olduğu gibi yumurtalık parçaları da olabilir. Önemli olan rahim temizliğinin yapılabilmesidir. Rahimde anatomiye aykırı bir unsur bulunduğu zaman ne yazık ki sağlık risk altında oluyor. O nedenle de rahim temizliği için Erzurum kürtaj fiyatları yapılabiliyor.

Erzurum kürtaj fiyatları dendiği zaman birbirinden farklı durumlar ortaya çıkabiliyor. Erzurum Erzurum kürtaj fiyatları fiyatları aşağıdaki durumlar nedeni ile de birbirinden farklı olabiliyor:

 • İstenmeyen bir gebelik yaşanıyor olabilir,
 • Bebeğin sağlıklı bir gelişimi olmayabilir,
 • Bebeğin anne sağlığını tehdit ettiği durumlar gelişebilir,
 • Rahimde düşük sonrasında bebeğin parçaları kalmış olabilir,
 • Gebelik olmasa bile kanamanın aşırı olması, rahim duvarında parçalar bırakmış olabilir.

ERZURUM KÜRTAJ FİYATLARII KİMLER YAPTIRABİLİR?

Erzurum kürtaj fiyatları olmak istediğiniz anda yapabileceğiniz bir işlem değildir. Öncelikle eskiden isteyen herkes Erzurum kürtaj fiyatları yaptırabiliyordu. Ancak, günümüzde bebeklerin hakkı doğmadan önce korunuyor. O nedenle Erzurum kürtaj fiyatları yaptırmak isteyenlerin iyi bir araştırma sağlaması gerekiyor.

Erzurum kürtaj fiyatları yaptırmak istiyorsanız ille de evli olmanıza gerek yok. Evlenmeden de gebe kalmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde Erzurum kürtaj fiyatları yaptırmanız gerekiyor. Bunun yanında bebeği istemiyorsanız bile en fazla 10 hatalık hamileyken Erzurum kürtaj fiyatları yaptırabilirsiniz. Daha sonrasında sağlığınız riske gireceği için ne özel hastanelerde ne de devlet hastanelerinde Erzurum kürtaj fiyatları yaptıramazsınız.

Erzurum kürtaj fiyatları için yaş sınırı bulunuyor. 18 yaşından büyük olanlar Erzurum kürtaj fiyatları olma şansına sahiptir. Eğer ki 18 yaşından küçük biri Erzurum kürtaj fiyatları olmak istiyorsa mutlaka ebeveynlerinden birinin izni olması gerekiyor.

Erzurum Erzurum kürtaj fiyatları fiyatları tüm bu durumlar için geçerli olsa da bazen ücretsiz bir şekilde Erzurum kürtaj fiyatları sağlanabiliyor. Bunun için kanamanızın olması ya da bebeğin o anda acil olarak sağlığınızı tehdit ediyor olması gerekiyor. Bu gibi durumlarda eğer ki özel ya da devlet hastanesine acilden giriş sağlarsanız hiç ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

 

 

 

ERZURUM KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Geçmişe bakıldığında günümüzde Erzurum kürtaj fiyatları fiyatlarının çok daha yüksek olduğu görülüyor. Bunun en önemli nedeni işlemin döviz kurundan etkileniyor olmasıdır. Ne yazık ki tıbbi malzemelerin her biri yurtdışından alınıyor. Dolayısıyla da döviz kuru önemli bir rol oynuyor.

Hastanenin hangi lokasyonda yer aldığı çok önemlidir. Bebek ya da Etiler’deki bir klinik ile Fatih’e bulunan bir klinik kira farkları nedeni ile farklı tutarlar sunuyor. Bunun yanında doktor kalitesi de çok önemlidir. Doktorların güvenilir olması, işinde başarılı olması her zaman fiyatı net şekilde etkiler.

Hamileliğin kaçıncı haftasında olduğu önemli bir konudur. Eğer ki yeni bir gebelik ise daha kolay bir işlem yapılır. Ancak, son haftalara yaklaştıkça daha zor bir işlem söz konusu olacaktır. Erzurum Erzurum kürtaj fiyatları fiyatları bu nedenle birbirinden farklı olabilir.

YASADIŞI ERZURUM KÜRTAJ FİYATLARI GÜVENLİ MİDİR?

Özel hastanelere parası yetmeyenler, merdiven altı işletmelerden yararlanmak istiyor. Bu gibi durumlarda ise can kaybı ortaya çıkıyor. Her ne kadar basit bir işlem olsa da hijyenik bir ortamda yapılması gerekiyor. Aynı zamanda işinin uzmanı kişiler tarafından yapılması da çok önemlidir. Erzurum Erzurum kürtaj fiyatları fiyatları yüksek diye sağlığınızı riske atmamalısınız. Aynı zamanda kadınlar ne yazık ki alternatif düşük yöntemlerinden de yararlanıyor. Bu da sağlığı olumsuz yönde etkiliyor.

 

ERZURUM Kürtaj

Kürtaj (Küretaj), Erzurum Kürtaj Fiyatları

Kürtaj (Küretaj) rahim ağzından ince bir alet ile rahim içerisine girerek içeriğin boşaltılması ya da tanısal amaçlı olarak bir doku örneği alınması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Kürtaj Erzurum bazı durumlarda bu işlemin yapılabilmesi için rahim ağzının genişletilmesi (dilatasyon) gerekebilir. Kürtaj işlemi anormal vajinal kanama, rahim içi polipler gibi durumların tanı ve tedavisi, düşük sonrası rahim içinin temizlenmesi ya da istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması gibi durumlar için gerekli olabilir. Muayenehane, klinik ya da hastane ortamında yapılabilir.

Psikolojik yönden düşünüldüğünde gebeliğin sonlandırılmasına karar verilmesi çok kolay değildir. Ancak cerrahi müdahale olarak düşünüldüğünde günümüzde teknolojinin ilerlemesi, yeni ve pratik cerrahi aletlerin kullanılmaya başlaması, antibiyotikler ve anestezi ilaçlarındaki gelişmeye bağlı olarak muayenehane şartlarında 3-5 dakika gibi kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılabilen, işlemden sonra hastanın hemen normal yaşantısına geri dönebildiği bir cerrahi işlemdir. Ayrıca Erzurum Kürtaj Fiyatları ilçelere, semtlere ve mahallelere göre değişmektedir. Detaylı bilgi almak için 542 225 89 12 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kürtaj hangi gebelik haftasına kadar yapılabilir?

İsteğe bağlı gebelik sonlandırılması işlemi ülkemizde yasal olarak 10. gebelik haftasına kadar mümkündür. Ancak tıbben gebeliğin sonlandırılmasının zaruri olduğu durumlarda bu yasal sınırın üzerinde kürtaj işlemi uygulanabilir. Bunun için genellikle birkaç doktorun heyet olarak kararı ve raporu gereklidir.

Bazen bebeğin anne karnında kalp atımının durması ya da bebekte ciddi bir yapısal ya da kromozomal kusur bulunması, ya da annenin hayatını tehdit eden bir durum ortaya çıktığında heyet raporu ile gebelik sonlandırılabilir. 10 haftadan büyük gebeliklerde bu amaçla bazen küretaj öncesi çeşitli ilaçlarla rahim ağzının genişletilmesi ya da düşüğün kısmen gerçekleştirilmesi için hastaneye yatış gerekebilir.

Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanmakla beraber, esas olan ultrason muayenesinde saptanan gebelik haftasıdır. Ultrason ile teyit edilen gebelik haftası 10. Haftaya kadar ise gebelik kanuni olarak sonlandırılabilir. Annenin 18 yaşında büyük olması ve evliyse eşinden izin alınması şarttır. Bekar hastalar 18 yaşından büyüklerse kendi rızalarıyla hamileliklerini sonlandırabilirler. 18 yaşını doldurmamış olanlar ebeveynlerinin izni ile gebeliklerini sonlandırabilirler.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Bazı durumlarda Erzurumda Kürtaj öncesi rahim ağzını yumuşatmak için ilaçlar kullanılabilir. Ayrıca kürtaj işlemi sırasında hastaya genel anestezi verilir. Ancak bu işlem lokal anestezi altında da yapılabilir.

ERZURUM KÜRTAJ sırasında hasta jinekolojik muayene masasına alınarak uygun pozisyon verilir. Vajina içerisine plastik bir spekulum yerleştirilir. Vajina’da asepsi saplanır ve steril altler kullanılır. Bazı durumlarda buji denen özel aletler yardımıyla rahim ağzı yavaş yavaş genişletilir.

Küret ya da aspirasyon (vakum) yardımıyla rahim içerisindeki dokular boşaltılır. Günümüzde haftası küçük olan gebeliklerde çoğunlukla buji ya da küret kullanılmadan,vakum yöntemiyle tahliye yapılabilmektedir. Bu sırada çoğunlukla hasta anestezi altında olacağı için işlemi hissetmez ve hatırlamaz. Genellikle işlam sırasında ultrasonografi kullanıldığı takdirde, işlem daha kontrollü ve güvenli olarak yapılabilir.

Anestezi altında yapılacak işlem öncesi hastanın güvenliği açısından en az 6 saat aç ve susuz olması gereklidir.

Kürtaj sonrası ne gibi sorunlar oluşabilir?

Kürtaj işlemi tecrübeli bir jinekolog doktor tarafından steril aletlerle, hijyenik bir ortamda yapıldığı taktirde kürtaj sonrası dönemde hasta açısından bir probleme de neden olmamaktadır. Gebeliği sonlandırmanın dışında rahim içinden doku alınması amacıyla da bu işlem yapılmaktadır. Bu cerrahi müdahale günümüzde en sık yapılan cerrahi işlemlerin başında gelmektedir.

Küretajla ilgili nadiren oluşabilecek komplikasyonlar vardır. Bunlar kanama, enfeksiyon, rahim duvarının işlem sırasında zedelenmesi ya da anestezi ile ilgili komplikasyonlardır. Nadiren kürtaj sonrası rahim iç duvarında yapışıklıklar olabilir. Bu duruma Asherman sendromu denir. Genellikle basit bir cerrahi müdahale ile çözümlenebilir. Bunların dışında gebelik sonlandırma sırasında tüm materyalin boşaltılamaması söz konusu olabilir. Bu durumda hastanın sonraki kontrolünde tekrar kürtaj işlemine tabii tutulması gerekebilir.

Kürtaj sonrası işlemi yapan doktor mutlaka hastayı belli bir süre içerisinde kontrole çağırır, ve kontrol sonrası genellikle güvenilir bir doğum kontrol yöntemine geçilmesi önerilir.

ERZURUM’da Kürtaj İçin

 • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 542 225 89 12numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsAppüzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

Erzurum

 

ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARI

Pek çok kişi istenmeyen gebeliklerini sonlandırmak durumunda kalıyor. O nedenle de Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yapılması gerekiyor. Bu aşamada Erzurumda kürtaj yapan hastaneler Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları fiyatları en büyük parametrelerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptırmanın pek çok nedeni olabilir. Önemli olan sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum oluşturmayan, hijyenik bir alanda Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptırmaktır.

Fiyatlar seçim için önemli bir parametredir. Ancak, sadece fiyata bakarak karar vermek mantıklı bir seçim olmayacaktır. Bunun yanında doktor kalitesinden kullanılan ekipmanların yeniliğine kadar pek çok durum incelenmeli, bu şekilde bir karar verilmelidir.

ÖZEL HASTANEDE ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARI NEDİR?

Gebeliğinizi sonlandırmak istiyorsanız özel hastanelerden hizmet alma şansına sahipsiniz. Özel hastanelerde Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları işlemleri belirli bir ücret karşılığında yapılıyor. 

Özel hastanelerde Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yapılacaksa, hastanenin konumundan doktorların tecrübesine kadar pek çok unsur fiyatı etkiler. Ancak, kör körüne fiyatı yüksek olan yer kalitelidir yorumu yapmaktan kaçınılmalıdır. Hem fiyat hem de kalite aynı anda incelenmeli, en uygun alan seçilmelidir. Erzurumda kürtaj yapan hastaneler Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları fiyatları hastane inisiyatifinde olan bir durumdur.

 

 

Erzurumda kürtaj yapan hastaneler Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları

DEVLET HASTANESİNDE ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARI NEDİR?

Devlet hastanelerinde Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yapılabiliyor. Ancak, burada durum biraz daha farklıdır. Öncelikle Erzurumda kürtaj yapan hastaneler Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları fiyatları 100 TL ile 700 TL arasında farklılık gösterebiliyor. Ancak, her an burada Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptırma hakkınız yok. Devlet hastanesinde Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yapılacaksa öncelikle yığılma olduğu için randevu almak gerekiyor. Yasalar gereği devlet hastanesinde istediğiniz zaman Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptıramıyorsunuz.

Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptırabilmeniz için bebeğin sağlığınız açısından tehdit oluşturması gerekiyor. Aynı zamanda Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yapılacaksa bebeğin de bir gelişim problemi olması yeterli oluyor. Aksi halde istek üzerine Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları olmanıza devlet hastanelerinde izin verilmiyor. Bunun için özel hastanelere gitmeniz gerekiyor.

ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER KÜRTAJ FİYATLARI NEDEN YAPILIR?

Her ne kadar Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları dendiğinde bebek aldırma akla geliyor olsa da bu doğru bir tabir değildir. Aslında tam olarak yeterli değildir denilebilir. Bebek aldırma işlemine Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları deniyor. Ancak, bunun yanında Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatlarıın tam anlamı rahim temizleme olarak karşınıza çıkıyor.

Bir kadının rahminde istenmeyen parçalar olabilir. Bu parçalar bebeğin parçaları olduğu gibi yumurtalık parçaları da olabilir. Önemli olan rahim temizliğinin yapılabilmesidir. Rahimde anatomiye aykırı bir unsur bulunduğu zaman ne yazık ki sağlık risk altında oluyor. O nedenle de rahim temizliği için Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yapılabiliyor.

Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları dendiği zaman birbirinden farklı durumlar ortaya çıkabiliyor. Erzurumda kürtaj yapan hastaneler Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları fiyatları aşağıdaki durumlar nedeni ile de birbirinden farklı olabiliyor:

 • İstenmeyen bir gebelik yaşanıyor olabilir,
 • Bebeğin sağlıklı bir gelişimi olmayabilir,
 • Bebeğin anne sağlığını tehdit ettiği durumlar gelişebilir,
 • Rahimde düşük sonrasında bebeğin parçaları kalmış olabilir,
 • Gebelik olmasa bile kanamanın aşırı olması, rahim duvarında parçalar bırakmış olabilir.

ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER KÜRTAJ FİYATLARII KİMLER YAPTIRABİLİR?

Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları olmak istediğiniz anda yapabileceğiniz bir işlem değildir. Öncelikle eskiden isteyen herkes Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptırabiliyordu. Ancak, günümüzde bebeklerin hakkı doğmadan önce korunuyor. O nedenle Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptırmak isteyenlerin iyi bir araştırma sağlaması gerekiyor.

Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptırmak istiyorsanız ille de evli olmanıza gerek yok. Evlenmeden de gebe kalmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptırmanız gerekiyor. Bunun yanında bebeği istemiyorsanız bile en fazla 10 hatalık hamileyken Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptırabilirsiniz. Daha sonrasında sağlığınız riske gireceği için ne özel hastanelerde ne de devlet hastanelerinde Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları yaptıramazsınız.

Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları için yaş sınırı bulunuyor. 18 yaşından büyük olanlar Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları olma şansına sahiptir. Eğer ki 18 yaşından küçük biri Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları olmak istiyorsa mutlaka ebeveynlerinden birinin izni olması gerekiyor.

Erzurumda kürtaj yapan hastaneler Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları fiyatları tüm bu durumlar için geçerli olsa da bazen ücretsiz bir şekilde Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları sağlanabiliyor. Bunun için kanamanızın olması ya da bebeğin o anda acil olarak sağlığınızı tehdit ediyor olması gerekiyor. Bu gibi durumlarda eğer ki özel ya da devlet hastanesine acilden giriş sağlarsanız hiç ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

 

 

 

ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER KÜRTAJ FİYATLARI FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Geçmişe bakıldığında günümüzde Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları fiyatlarının çok daha yüksek olduğu görülüyor. Bunun en önemli nedeni işlemin döviz kurundan etkileniyor olmasıdır. Ne yazık ki tıbbi malzemelerin her biri yurtdışından alınıyor. Dolayısıyla da döviz kuru önemli bir rol oynuyor.

Hastanenin hangi lokasyonda yer aldığı çok önemlidir. Bebek ya da Etiler’deki bir klinik ile Fatih’e bulunan bir klinik kira farkları nedeni ile farklı tutarlar sunuyor. Bunun yanında doktor kalitesi de çok önemlidir. Doktorların güvenilir olması, işinde başarılı olması her zaman fiyatı net şekilde etkiler.

Hamileliğin kaçıncı haftasında olduğu önemli bir konudur. Eğer ki yeni bir gebelik ise daha kolay bir işlem yapılır. Ancak, son haftalara yaklaştıkça daha zor bir işlem söz konusu olacaktır. Erzurumda kürtaj yapan hastaneler Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları fiyatları bu nedenle birbirinden farklı olabilir.

YASADIŞI ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER KÜRTAJ FİYATLARI GÜVENLİ MİDİR?

Özel hastanelere parası yetmeyenler, merdiven altı işletmelerden yararlanmak istiyor. Bu gibi durumlarda ise can kaybı ortaya çıkıyor. Her ne kadar basit bir işlem olsa da hijyenik bir ortamda yapılması gerekiyor. Aynı zamanda işinin uzmanı kişiler tarafından yapılması da çok önemlidir. Erzurumda kürtaj yapan hastaneler Erzurumda kürtaj yapan hastaneler kürtaj fiyatları fiyatları yüksek diye sağlığınızı riske atmamalısınız. Aynı zamanda kadınlar ne yazık ki alternatif düşük yöntemlerinden de yararlanıyor. Bu da sağlığı olumsuz yönde etkiliyor.

 

ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER Kürtaj

Kürtaj (Küretaj), Erzurumda kürtaj yapan hastaneler Kürtaj Fiyatları

Kürtaj (Küretaj) rahim ağzından ince bir alet ile rahim içerisine girerek içeriğin boşaltılması ya da tanısal amaçlı olarak bir doku örneği alınması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Kürtaj Erzurumda kürtaj yapan hastaneler bazı durumlarda bu işlemin yapılabilmesi için rahim ağzının genişletilmesi (dilatasyon) gerekebilir. Kürtaj işlemi anormal vajinal kanama, rahim içi polipler gibi durumların tanı ve tedavisi, düşük sonrası rahim içinin temizlenmesi ya da istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması gibi durumlar için gerekli olabilir. Muayenehane, klinik ya da hastane ortamında yapılabilir.

Psikolojik yönden düşünüldüğünde gebeliğin sonlandırılmasına karar verilmesi çok kolay değildir. Ancak cerrahi müdahale olarak düşünüldüğünde günümüzde teknolojinin ilerlemesi, yeni ve pratik cerrahi aletlerin kullanılmaya başlaması, antibiyotikler ve anestezi ilaçlarındaki gelişmeye bağlı olarak muayenehane şartlarında 3-5 dakika gibi kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılabilen, işlemden sonra hastanın hemen normal yaşantısına geri dönebildiği bir cerrahi işlemdir. Ayrıca Erzurumda kürtaj yapan hastaneler Kürtaj Fiyatları ilçelere, semtlere ve mahallelere göre değişmektedir. Detaylı bilgi almak için 542 225 89 12 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kürtaj hangi gebelik haftasına kadar yapılabilir?

İsteğe bağlı gebelik sonlandırılması işlemi ülkemizde yasal olarak 10. gebelik haftasına kadar mümkündür. Ancak tıbben gebeliğin sonlandırılmasının zaruri olduğu durumlarda bu yasal sınırın üzerinde kürtaj işlemi uygulanabilir. Bunun için genellikle birkaç doktorun heyet olarak kararı ve raporu gereklidir.

Bazen bebeğin anne karnında kalp atımının durması ya da bebekte ciddi bir yapısal ya da kromozomal kusur bulunması, ya da annenin hayatını tehdit eden bir durum ortaya çıktığında heyet raporu ile gebelik sonlandırılabilir. 10 haftadan büyük gebeliklerde bu amaçla bazen küretaj öncesi çeşitli ilaçlarla rahim ağzının genişletilmesi ya da düşüğün kısmen gerçekleştirilmesi için hastaneye yatış gerekebilir.

Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanmakla beraber, esas olan ultrason muayenesinde saptanan gebelik haftasıdır. Ultrason ile teyit edilen gebelik haftası 10. Haftaya kadar ise gebelik kanuni olarak sonlandırılabilir. Annenin 18 yaşında büyük olması ve evliyse eşinden izin alınması şarttır. Bekar hastalar 18 yaşından büyüklerse kendi rızalarıyla hamileliklerini sonlandırabilirler. 18 yaşını doldurmamış olanlar ebeveynlerinin izni ile gebeliklerini sonlandırabilirler.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Bazı durumlarda Erzurumda kürtaj yapan hastanelerda Kürtaj öncesi rahim ağzını yumuşatmak için ilaçlar kullanılabilir. Ayrıca kürtaj işlemi sırasında hastaya genel anestezi verilir. Ancak bu işlem lokal anestezi altında da yapılabilir.

ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER KÜRTAJ sırasında hasta jinekolojik muayene masasına alınarak uygun pozisyon verilir. Vajina içerisine plastik bir spekulum yerleştirilir. Vajina’da asepsi saplanır ve steril altler kullanılır. Bazı durumlarda buji denen özel aletler yardımıyla rahim ağzı yavaş yavaş genişletilir.

Küret ya da aspirasyon (vakum) yardımıyla rahim içerisindeki dokular boşaltılır. Günümüzde haftası küçük olan gebeliklerde çoğunlukla buji ya da küret kullanılmadan,vakum yöntemiyle tahliye yapılabilmektedir. Bu sırada çoğunlukla hasta anestezi altında olacağı için işlemi hissetmez ve hatırlamaz. Genellikle işlam sırasında ultrasonografi kullanıldığı takdirde, işlem daha kontrollü ve güvenli olarak yapılabilir.

Anestezi altında yapılacak işlem öncesi hastanın güvenliği açısından en az 6 saat aç ve susuz olması gereklidir.

Kürtaj sonrası ne gibi sorunlar oluşabilir?

Kürtaj işlemi tecrübeli bir jinekolog doktor tarafından steril aletlerle, hijyenik bir ortamda yapıldığı taktirde kürtaj sonrası dönemde hasta açısından bir probleme de neden olmamaktadır. Gebeliği sonlandırmanın dışında rahim içinden doku alınması amacıyla da bu işlem yapılmaktadır. Bu cerrahi müdahale günümüzde en sık yapılan cerrahi işlemlerin başında gelmektedir.

Küretajla ilgili nadiren oluşabilecek komplikasyonlar vardır. Bunlar kanama, enfeksiyon, rahim duvarının işlem sırasında zedelenmesi ya da anestezi ile ilgili komplikasyonlardır. Nadiren kürtaj sonrası rahim iç duvarında yapışıklıklar olabilir. Bu duruma Asherman sendromu denir. Genellikle basit bir cerrahi müdahale ile çözümlenebilir. Bunların dışında gebelik sonlandırma sırasında tüm materyalin boşaltılamaması söz konusu olabilir. Bu durumda hastanın sonraki kontrolünde tekrar kürtaj işlemine tabii tutulması gerekebilir.

Kürtaj sonrası işlemi yapan doktor mutlaka hastayı belli bir süre içerisinde kontrole çağırır, ve kontrol sonrası genellikle güvenilir bir doğum kontrol yöntemine geçilmesi önerilir.

ERZURUMDA KÜRTAJ YAPAN HASTANELER’da Kürtaj İçin

 • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 542 225 89 12numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsAppüzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

Erzurumda kürtaj yapan hastaneler

 

Erzurum kürtaj yapan doktorlar, Erzurum Kürtaj fiyatları, Erzurumda kürtaj yapan hastaneler, erzurumda kürtaj yapan muayenehaneler, Horasan kürtaj, Erzurum kürtaj kliniği

 

Erzurum kürtaj fiyatları, Erzurum kürtaj yapan yerler, Erzurum kürtaj, Erzurum kürtaj yapan doktorlar, Erzurum kürtaj yerleri, Erzurum kürtaj fiyatları, Erzurum kürtaj yapan yerler 2018, Erzurum kürtaj fiyatları 2018, Erzurum kürtaj yapan doktorlar 2018, Erzurum’da kürtaj yapan hastaneler, Erzurum kürtaj yapan hastaneler, Erzurum çocuk aldırma, Erzurum bebek aldırma, 2018 kürtaj fiyatları, 2018 kürtaj ücretleri, 2018 kürtaj yapan yerler, Erzurum kürtaj tavsiye, Erzurum vakumlu kürtaj, Erzurum’da vakum kürtaj, Erzurum kürtaj yapan yerler ve fiyatları, Erzurum ucuz kürtaj, Erzurum ucuz kürtaj yapan yerler, Erzurum kürtaj yapan poliklinikler, Erzurum kürtaj ücretleri, Erzurum kürtaj forum, Erzurum jinekolog kürtaj, Erzurum kürtaj Erzurum’da kürtaj, Erzurum özel kürtaj, Erzurum jinekolog kürtaj fiyatları, Erzurum kürtaj klinikleri, Erzurum kürtaj yaptırmak istiyorum, Erzurum kürtaj yaptırmak, Erzurum kürtaj yapan bayan doktorlar, Erzurum kürtaj ne kadar, Erzurum kürtaj nerede yapılır, Erzurum kürtaj nasıl yapılır, Erzurum kürtaj nerede yaptırabilirim, Erzurum kürtaj nasıl yaptırabilirim, Erzurum kürtaj muayenehane, Erzurum kürtaj merkezi, Erzurum kürtaj merkezleri, Erzurum kürtaj yapan merkez, Erzurum kürtaj yapan merkezler, Erzurum kürtaj nedir, Erzurum kürtaj olmak istiyorum, Erzurum’da kürtaj fiyatları, Erzurum’da kürtaj yapan doktorlar, Erzurum’da çocuk aldırma, Erzurum’da bebek aldırma, Erzurum vakumla kürtaj, Erzurum’da ucuz kürtaj yapan yerleri, Erzurumdaki kürtaj klinikleri, Erzurum’da kürtaj yaptırmak istiyorum, Erzurum’da kürtaj ne kadar, Erzurum’da nerede kürtaj yapılır, Erzurum’da nerede kürtaj yaptırabilirim, Erzurum’da nasıl kürtaj yaptırabilirim, Erzurum’da kürtaj olmak istiyorum,

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

SEO çalışması tarafımca yapılmıştır. - Mail: mtbzdg@gmail.com - © 2021. Tüm Hakları Saklıdır.

Sohbet Başlat
Merhabalar. Sorularınızı buradan iletebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim. OP DR SEZGİN DURSUN
İSTANBUL ATAŞEHİR KLİNİĞİ
Çekinmeden arayınız...