Op.Dr. Sezgin Dursun

Jinekolojik Ultrasonografi

Jinekolojik Ultrasonografi

Karın içindeki büyük kitlelerin varlığında veya tranvaginal ultrasonografi farklı nedenlerden dolayı uygulanamıyor ise, karından yapılan abdominal ultrasonografi tercih edilir. Abdominal ultrasonografi sırasında, idrar torbasının dolu olması, ses dalgaları sıvı içerisinde daha az dağılarak ilerleyeceğinden, idrar torbası arkasında bulunan rahim ve yumurtalıkların daha iyi görüntülenmesini sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

———————————————————————————————————————————————————————

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

h

 

Kolesterol ve tansiyon düşürücü etkili buğday , Kİyüksek oranda B ve E vitaminleri içeriyor .       ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le E vitamini içeriği ile doğal bir anti-oksidan      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  cildi yaşlanmaktan koruyor ve kırışıklıkların oluşumunu önleyerek cildin her dem genç kalmasını sağlıyor .  Gözdeki damarları koruyup , Kİgöz etrafında oluşabilecek çizgileri azaltıyor .  Cilde pembelik veriyor .  Tırnakları ve  saçları güçlendiriyor .  Zengin içeriği nedeniyle kozmetik ürünlerinde çok sık kullanılıyor .

 

 

Çikolata

 

Mutluluk hormonunu (serotonin) uyarıcı      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason ler içerdiğinden çikolata , Kİvücudu ve cildi gevşetip rahatlamasını sağlıyor .  Aşık olma esnasında beynin ürettiği feniletilamin adlı uyarıcı bir madde içerdiği için afrodizyak      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason ler taşıyor .  Stresten uzak rahat bir uyku sağlıyor .  Anti-oksidan      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason leriyle serbest radikallere karşı savaşarak yaşlanmayı geciktiriyor .  Protein kaynaklı olduğundan cildi yenileyip elastikiyetini artırıyor .  İçeriğindeki sterol adlı madde ile cilde tonik etkisi yapıyor .

 

 

Bal

 

Şeker , Kİfruktoz ve glikoz içeren bal doğal bir tatlandırıcı .  Ayrıca antibiyotik özelliği ile mikroplara karşı güçlü bir dezenfektan .  Vitamin , Kİmineral ve protein kaynağı olan balın yapısındaki meyve asitleri cildi arındırıyor , Kİazot ve glüsit gibi maddeler nemlendirici      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason ler içerip cildin nem dengesini      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason yor .  Oligoelementler ise hücreleri yeniliyor .  Manganez , Kİmagnezyum , Kİkalsiyum ve silisyum gibi mineraller ise cildi pürüzsüz bir güzelliğe kavuşturuyor .

 

 

Pirinç

 

B gubu      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le de B1 ve B2 vitaminlerince zengin olan pirinçte ayrıca demir , Kİpotasyum , Kİfosfor ve kalsiyum başta olmak üzere diğer mineraller de bulunuyor .  Pirinç , Kİhücrelere ihtiyacı olan enerjiyi sağlayıp cildin yıpranmasını önlüyor , Kİiçerdiği bol potasyum ve az azot ile kan basıncı değerlerinin      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason  akışını sağlıyor .  Zararlı güneş ışınlarının etkisi veya yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan cilt

 

lekelerini yok ederek , Kİcildin ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor .

 

 

GÜNÜN İLK GÜZELLİK İŞLEMİ: TEMİZLİK

 

 

Sabah uyanınca aç karnına ılık su için .  Su; bağırsakları , Kİorganizmayı temizleyerek cildin nem dengesini      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason yor .  En az yarım saat sonra kahvaltı yapın ve 1 fincan çay veya kahve ile bol lifli kahvaltı gevreği yiyin .  Taze meyve suyu veya meyve ile öğünü tamamlayın .  Cildinizi gece yatmadan evvel ve sabah uyandıktan sonra mutlaka temizleyin .  Çünkü uyurken ciltte depolanan yağlar  gözenekleri tıkayıp; sivilce ve siyah nokta oluşturur .  Yüzünüzün her bölgesine ayrı bir özen göstermelisiniz .  Göz çevresi hassas olduğu için bu bölgeye özel ürünlerle cildi tahriş etmeden hafifçe silerken , Kİçene ve burun bölgesini yüz temizleme sütü ile ovarak temizleyin .

 

 

BOL      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ULTRASON ALIN

 

 

Su , Kİsüt , Kİtaze sıkılmış meyve suyu , Kİçay ve kahve .  Hepsi de sağlık ve güzellik iksiri içecekler .  Sabahları aç karnına bol      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason alın .  Cildinizi içerden besleyerek nemlendirin .  Bol      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason alımı cildin kurumasını önlüyor .

 

 

Su

 

Vücut ağırlığımızın yüzde 11 . İ4’ı sudur .  Ancak bu oran yaş ilerledikçe azalıyor ve sonuç      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  ciltte kuruma başlıyor .  Kırışıklıklar ortaya çıkıyor ve cilt giderek elastikiyetini kaybedip sarkmalara yol açıyor .  Yaşlanma sürecini yavaşlatmak için gün içinde sabah uyandıktan akşam yatıncaya kadar 1 . ; litre su içmeye özen gösterin .  Cildinizi dışardan beslemek için nemlendirme özelliği olan kozmetik ürünlerini kullanın ve sabah temizliğinden sonra nemlendirici krem sürün .

Yüzünüzü üç günde bir arındırıcı ve gevşetici etkili bir avuç lavanta ilave edilmiş sıcak su buharına tutun .  Başınıza bir tülbentle örtüp işlemi ;-1 . İ4 dakika sürdürün .  Cildiniz derinlemesine temizlenip  daha kolay beslenecektir .

 

 

Çay

 

Çaydaki tein adlı madde uyarıcı ve susuzluğu giderici      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason ler içeriyor .  E vitamininden 2 . İ4 kat daha güçlü bir anti-oksidan olan polifenol adlı madde dolaşımı hızlandırırken , Kİhücrelerin

 

oksitlenmesini önlüyor ve cildin yaşlanmasını geciktirerek sıkılaştırıcı bir etki sağlıyor .  Yoğun bir çalışma temponuz varsa çayla yapılan kompresler yorgun gözlerinizi dinlendirecektir .  Bir parça pamuğu soğuk çaya batırıp göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin .  1 . İ4-1; dakika dinlenip yüzünüzü yıkayın .

NOT: Gece yatmadan önce çay ile yapılan maskeler , Kİuyku esnasında cildin yeniden yapılanmasını sağlıyor .  2 çorba kaşığı demlenmiş soğuk çay , Kİ1 kaşık bal , Kİ1 kaşık pirinç unu ve 2 kaşık yulaf unu ile karıştırıp yüzünüze sürün .

 

 

Süt

 

Süt , Kİbebeklikten , Kİyaşlılığa kadar yaşamın her döneminde sağlık ve güzellik için en önemli  ve komple bir besin .  Kemikler için son derece yararlı bir mineral olan kalsiyum kaynağı .  Vücut ve cildin beslenmesi için gereken tüm proteinleri içeriyor .  Sütün sağlık ve güzellik iksiri olduğu çok eski zamanlardan beri biliniyor .  Roma İmparatoru Neron’un eşi Poppea , Kİcildinin her dem genç  ve pürüzsüz olması için sık sık süt banyosu yaparmış .  Süt , Kİcildi yenileyip yumuşatıyor .  Sütün alternatifi yoğurt olabilir .

NOT: Cildinizi gerginleştirici bir sütle temizlemek ister misiniz? 1 su bardağı ılık süte 1 . İ4 gr biberiye atıp ; dakika bekletin .  Süzüp bir parça pamukla göz çevresi hariç tüm yüz ve boynunuzu  silin .

 

 

Kahve

 

Sabah kahvaltısında içilen 1 fincan kahve , Kİgüne enerjik başlamak için ideal bir içecek .  Zengin kafein içeriği ile beyni uyarıp konsantrasyonu artırıyor .  Hem ruhsal hem de bedensel açıdan zindelik veriyor .  Küçük kan dolaşımını hızlandırıp , Kİcildi ölü hücrelerden arındırarak yeniliyor .  Ayrıca  içerdiği polifenol adlı maddeler , Kİanti-oksidan etkili olduğu için cildin yaşlanma sürecini yavaşlatarak kırışıklıkların oluşumunu engelliyor .

Kahve enerjik bir içecek ancak aşırıya kaçmayın , Kİters etki yapabilir .  İçeriğindeki kafein , Kİdozunda alınırsa cildi toksinlerden arındırıp , Kİşişkinliği önlüyor .

 

 

Portakal suyu

 

Sabah kahvaltısını mutlaka taze sıkılmış 1 bardak portakal suyu ile tamamlayın .  İçeriğinde bulunan A vitamini cildi güçlendirerek nemlendirip besliyor ve elastikiyetini artırıyor .  C vitamini bozulan hücreleri onarıp cildin savunma mekanizmasını güçlendirerek olumsuz dış etkenlerden koruyor , KİE vitamini en iyi doğal anti-oksidan      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  serbest radikallerle savaşıp kırışıklıkların oluşumunu

 

engelliyor .

NOT: 1 portakalın suyu , Kİ1 . İ4 kereviz yaprağı , Kİ1 küçük sivribiber , Kİ1 çay kaşığı sızma zeytinyağı , Kİ1 tutam tuz ve karabiberi blenderde ezip için .  Cilt ve sağlık toniği olan bu içecek bağışıklığı güçlendirip , Kİdokuların sıkılaşmasını sağlıyor .

 

 

BANYO YERİNE DUŞ YAPIN

 

 

Hem zamandan tasarruf etmek hem de sağlık ve güzelliğiniz için sabahları banyo yapmak yerine duş alın .  Uyku esnasında terlemek , Kİhastalık yapan bakterilerin vücutta kolayca ortam bulmasına yol açıyor .  Duş hem bakterilere karşı etkili hem gün boyu zindelik veriyor hem de cildi canlandırıp tazeliyor .  ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME bir duş için su ısısı 32 derecenin üzerinde olmalı ve duş en fazla 1 . İ4 dakika  sürmeli .

Yataktan kalktıktan sonra yüzünüzü temizleyip hemen duş alın .  Cildinizi artıklardan arındırmak için duşu kapatıp uygun bir sabun veya banyo köpüğü ile sabunlanın .  Kan dolaşımını hızlandırmak ve selülit oluşumunu önlemek için sabunu vücudunuza lifle masaj yaparak yedirin .  Tekrar duş alıp kurulanın .

 

 

CİLDİNİZE VİTAMİN ENJEKSİYONU YAPIN

 

 

Kahvaltıda mutlaka meyve yiyin veya meyve suyu için .  Vücudun değerli dostu olan meyveler , Kİcilde ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak besliyor .  Meyveleri hem yiyin hem de krem gibi cildinize sürün .

 

 

Elma

 

Ninelerimizin ‘sağlık için günde bir elma’ sözü bilim adamlarınca artık ispatlandı .  Elma , Kİzengin vitamin ve mineral kaynağı olup bağışıklık sistemini güçlendiriyor .  İçeriğindeki C vitamini ile cildi zararlı dış etkenlerden koruyor .  A vitamini ile ciltteki nem kaybının azalmasına dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesine yol açıyor .       ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le kirli hava ve kapalı ortamlara maruz kaldığımız kış günlerinde günde 1 elmayı öğünlerden hemen sonra yiyin .  Hazmı kolaylaştırıp dişleri temizliyor .

NOT: Kirli havaya maruz kalan cildinize elma püresi hazırlayıp 23 günde bir sürün .  ; dakika bekleyip yüzünüzü yıkayın .  Aceleniz varsa elmanın kabuğunu kalınca soyup yüzünüze sürün , Kİbirkaç dakika sonra yıkayın .  Cildiniz gerginleşecektir .

 

Havuç

 

Havuç , Kİiçeriğindeki beta karoten , KİE , KİPP , KİB ve D vitaminleriyle sağlık ve güzellik için gerçek bir nimet .  Cildin gençlik iksiri ve her türlü cilt sorununun ilacı .  Dermatit , Kİegzema , Kİyanık ve sivilce gibi cilt sorunlarını tedavi ediyor .  Cildi nemlendirip besliyor ve cilt kuruluğunu gideriyor .  Kirli hava ve kapalı ortamların ciltte oluşturduğu olumsuz etkileri gideriyor .  Yaz aylarında da cilde ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME bir bronzluk kazandırıyor .  Sağlık ve güzelliğiniz için her gün 1 havuç yiyin .

NOT: Her türlü cilt tipi için besleyici bir maske; temizlenmiş 1 havuç , Kİ; . İ4 gr lor peyniri ve 1 çorba kaşığı mısır nişastasını robotta püre halinde ezip yüzünüze sürün .  1 . İ4 dakika sonra yıkayın .

 

 

Ananas

 

Ananas , Kİselülit ilacı ve toksin atıcı      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason leriyle kozmetik sektöründe çok sık kullanılan bir meyve .  İçerdiği A ve C vitaminleri , Kİkalsiyum , Kİpotasyum , Kİfosfor ve demir gibi minerallerle sivilceli cilt sorunlarının dermanı .  Pürüzlü ciltlerdeki sivilce ve lekeleri hafifletiyor ve cildi canlandırıp kadifemsi bir yumuşaklık kazandırıyor .  Ananas ayrıca , Kİmakyaj ürünlerinin cilt üzerindeki olumsuz etkilerini de gideriyor .  3-4 dilim ananası ezip cildinize sürün ve 1; dakika bekleyip ılık suyla yıkayın .

NOT: Yarım ananas ve 11 . İ4 gr kavrulmamış bademi robotta krem kıvamına gelinceye kadar ezip göz çevresi hariç yüz ve boynunuza sürün .  1; dakika bekleyip cildinizi durulayın .  Cildinizi yumuşatıp pürüzsüz bir görünüme kavuşturacaktır .

 

 

Greyfurt

 

Greyfurt içeriğindeki A , KİB grubu ve C vitaminleriyle antioksidan etkisi yapıyor .  Tıpkı bir ilaç gibi kılcal damarlardaki kanı hızlandırıp , Kİdamarları hastalıklardan koruyor .  Cildin direncini artırıp zararlı dış etkenlere karşı siper görevini üstleniyor .  Hasarlı serbest radikalleri onarıp hücreleri yeniliyor .  Yüksek orandaki mineralleriyle cildi adeta yeniden yapılandırıp ışıltılı bir görünüme kavuşturuyor .  Cilde gençlik aşısı kadar etkili bu meyveyi her gün yiyin veya ara öğünlerde suyunu için .

NOT: Cildi besleyici ve tazeleyici bir maske için: Yarım greyfurt suyu , Kİ1 çay kaşığı zeytinyağı , Kİ1 yumurta akı ve 3 çorba kaşığı pirinç ununu krem kıvamında iyice karıştırıp yüz ve boynunuza  sürün .  1 . İ4 dakika bekletip durulayın .

 

 

Salatalık

 

A , KİB ve C vitaminleri ile fosfor , Kİpotasyum , Kİdemir , Kİmagnezyum ve gençlik iksiri      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  tanımlanan selenyum deposu salatalık , Kİher türlü cilt sorununa iyi geliyor .  Susuzluğu giderici özelliği ile cildin nem oranını dengeliyor .  Canlandırıcı ve yumuşatıcı etkisi nedeniyle kozmetik ürünlerinin vazgeçilmez besinlerinden biri .  Cildiniz için hergün 1 salatalık yiyin .  Veya evde hazırladığınız portakal veya diğer meyve sularına ilave edip ara öğünlerde için .

NOT: Salatalığın kabuğunu biraz kalın soyup yüzünüze sürün , Kİcildinizde ani canlanma ve yumuşama etkisini hissedeceksiniz .  Yorgun gözlerinizin üzerine salatalık dilimi yerleştirip dinlendirin .  Bu işlemleri 2 günde bir uygulamanızda yarar var .

 

 

EVDEN ÇIKMADAN ÖNCE HAFİF BİR MAKYAJ YAPIN YADA .  .  .

 

 

Güçlü bir kahvaltının ardından cilt temizliği ve canlandırıcı bir duş ile güne enerjik başlayın .  Kurulanıp , Kİvücudunuza uygun bir nemlendirici kremi yuvarlak hareketlerle masaj yaparak sürün .  Yüzünüze ve boynuza her zamanki nemlendirici kreminizi sürüp kâğıt mendille fazlalıkları alın .  Cildinizi zararlı dış etkenlere karşı koruyucu      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason ler içeren uygun bir fondöten sürün .   Alın ve burun gibi parlayan bölgeleri transparan bir pudra ile matlaştırın .  Yanaklarınızı fondötenin tonuna uygun bir allıkla renklendirip kirpiklerinizi rimelleyin .  Dudaklarınızı uçuk pembe ve şeffaf bir rujla boyayıp makyajınızı tamamlayın .  Eğer bunları uygulamıyorsanız; hafta içi ya da hafta sonunda  cildinize yarım saatlik bir zaman ayırıp yukarıda önerdiğimiz doğal kozmetikleri uygulayın .  Böylelikle hem kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinden uzak kalmış hem de doğal bir güzelliğe sahip olmuş olursunuz .

 

 

SU VE GÜZELLİK

 

 

Suyun sağlığınız için ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz .  Hayatın temeli olan bu madde güzelliğiniz açısından da büyük öneme sahip .

Çok sık duyduğunuz bir gerçeği bir kere daha tekrar edelim .  Vücudumuzun üçte biri sudur .  Bunun eksilmesi sağlığımızı olumsuz etkiler .  O yüzden ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME bir hayat için her gün      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason       ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  en az bir buçuk litre su içmek gerekir .  Bu miktar yaz aylarında artmalıdır .  Bu konuda o kadar  çok yazıldı çizildi ki , Kİsuyun sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu artık kavradık .       ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason  su içmek birçok rahatsızlığın tedavisini de mümkün kılıyor .  Ancak şunu hatırlatalım , Kİsu güzelliğimiz için de çok önemli bir madde .

Güzelliğin aslında sağlık anlamına geldiğini düşündüğümüzde bunu daha da iyi anlarız .  Öncelikle şunu hatıratalım .  Cildimiz bir organdır ve vücudumuzdaki en büyük organdır .  Güzel cilt de ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME bir organ anlamına gelir .

Yağlı ciltler , Kİ     ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le genç yaşlarda sivilce , Kİakne , Kİsiyah ve beyaz noktalar gibi sorunlarla sık sık yüz yüze gelirler .  Yeterli miktarda su içmek bunlara yönelik      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  yapılacak tedaviye destek olmakta

 

çok önemlidir .  Çünkü su böbreklerin ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME çalışmasını ve bu türden bozukluklarda etkili olan toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar .  Kuru ciltler ise , Kİkırışmaya eğilimlidir .

Cilt kırışmasının birkaç temel sebebi vardır .  Bunlardan biri güneş ışınları , Kİöteki uyku sırasında yanlış yatma ve sonuncusu da cildin susuz kalmasıdır .  Güneşin zararlı etkilerine karşı mutlaka korunmamız gerektiğine daha önce değinmiştik .  Bu sadece cilt güzelliği açısından değil , Kİkanser tehlikesine karşı önlem alma açısından da çok önemli .

Cildin susuz kalmasına karşı su içmek ise çok kolay , Kİçok ucuz bir önlem .  Günde en az 11 . ; litre , Kİhatta mümkünse iki litre su içmek , Kİbunu yaz aylarında arttırmak cildin erken kırışmasına karşı çok etkili .

 

 

CİLT TEMİZLİĞİ

 

 

Yüzünüzü temizlerken alın çizgisi ve kaşlar dahil tüm yüzünüze temizleme malzemesi sürün .  Yoksa bu bölgelerde yağlanma veya kepeklenme olabilir .  Temizlik sırasında sürtünme kat sayısını azaltmak için yüzünüzü bir bez veya süngerden ziyade ellerinizle yıkamaya özen gösterin .  Yüzünüzü yıkadığınız suyun ılık olmasına çalışın .  Ilık su sabunun yağ ve kirleri daha iyi eritmesine yardımcı olur .

Cildinizi temizledikten sonra mutlaka tonik uygulayın .  Toniğinizi uygulamak için sentetik değil doğal pamuk kullanın .  Doğal pamuk cildi daha homojen şekilde silerek kiri daha iyi temizler .

Sıcak banyo yaparken yüzünüzün aldığı buhar cildiniz için derinlemesine bir temizlik şölenidir .

Buhar sayesinde gözenekleriniz açılır ve yüzünüz maske yapmanız için en elverişli duruma gelir .

Yüzünüzü ölü hücrelerden temizlerken sert hareketlerden ve zorlamalardan kaçının .  Ölü hücreler cilt yüzeyindedir ve hafif bir sürtme hareketiyle kolayca dökülür .  Aksi taktirde henüz dökülmeye hazır olmayan hücreleri de zorlamanıza ve netice      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  kılcal damarların yüzeye çıkmasına , Kİkoruyucu yağların yok edilmesine ve cildinizin tahriş olmasına sebep olabilirsiniz .

Tüm sabunlar alkali içerir ve alkali cildin üst tabakasına zarar verir .  Normal cilt bu zararı yenileyerek bertaraf eder ancak fazla sabun kullanımı bu zararın oranını artırabilir .  Bu da cildin kuruyup pul pul dökülmesine neden olabilir .  O halde hangi sabunu kullanmalı? En güvenli sabun en basit olandır .  Parfümsüz , Kİkatkısız , Kİbasit sabunları seçin ve durulama konusuna önem verin .

 

 

KURU VE HASSAS CİLTLER

 

 

Duş veya banyo yaptıktan sonra mutlaka cildinize nemlendirici uygulayın .  Hatta bu işlemi  hafif nemli olan cildinize yaparsanız nemin cildinizin üst katmanlarına hapsedilmesini de sağlayabilirsiniz .

Yatak odanızda buhar makinesi kullanarak odanın nemlenmesini sağlayın .

Cildinizi temizledikten sonra havlu ile yüzünüze bastırmadan hafifçe kurulayın , Kİhiç bir zaman kendi kendine kurumaya bırakmayın çünkü bu nemsizlik oranını artırır .

Fazla sıcak su cildinizdeki doğal yağın yok olmasına neden olabilir .  Ilık ya da serin suyla yıkarsanız cildiniz daha ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME kalacağı gibi kendinizi daha iyi hissedersiniz .

 

Cildiniz hassas ise , Kİparfümlü ve alkol bazlı ürünleri mecbur kalmadıkça kullanmayın .  Bakım ürünlerinizi sık değiştirmekten kaçının .  Alerji veya kızarıklık riski büyüktür .

 

 

GÖZLERİNİZ İÇİN

 

 

Göz çevresine krem kullanırken hafif bir batma hissederseniz normaldir .  Bu bölge çok hassastır .  Püf noktası kremi göz çevresinden içe doğru yedirerek kullanmak , Kİböylece kremin bu bölgeye daha iyi nüfuz etmesini sağlamaktır .

Gece kullanılan göz çevresi kremlerinde nemlendirici aktiflerin olması önemlidir .  Ayrıca , Kİsabah şişliklerini önlemek için kreminizin uygun olduğunu kontrol edin .  Kremin uygulanırken göze temas etmemesine özen gösterin .

Gözleriniz yorgunsa , Kİsoğuk salatalık dilimlerini 3 dakika göz kapaklarınızın üzerinde tuttuktan sonra soğuk suyla gözlerinizi yıkayın .

Göz altı halkaları için bir bitkisel çözüm , KİGözünüze 1; dakika boyunca papatya poşet çay veya salatalık dilimleri uygulayın , Kİsonra soğuk suyla iyice durulayın .

Gözleriniz şişse , Kİbunun nedeni o bölgede toksin ve sıvıların birikmesidir .  Şişlikten kurtulmak için göz kapağının çevresine hafif baskı uygulayabilir veya soğuk süte batırılmış pamukla 1 . İ4 dakika kompres yapabilirsiniz .

 

 

ELLERİNİZ ve AYAKLARINIZ İÇİN

 

 

Daha yumuşak eller için , Kİhaftada 1 veya 2 kez ellerinizi ;-1 . İ4 dakika ılık süte batırın .  Sütün içinde bulunan laktik asit cildinizi nemlendirir ve ellerinize yumuşaklık kazandırır .

Ellerinizin yaşlanmasını geciktirmek istiyorsanız , Kİ     ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le yaz aylarında mutlaka güneşi bloke eden bir kremle koruyun .  Böylece ileriki yaşlarda oluşabilecek lekeleri azaltacak ve genç görünmenize neden olacaktır .

     ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason  pedikür yaptıramayacak kadar yoğunsanız , Kİyürüyüşe çıkmadan önce (spor çorap giydiğiniz zaman) ayaklarınıza bol vazelin sürün .  Yürüyüşünüz bittiğinde ayaklarınızın beslenmiş ve rahatlamış olduğunu fark edeceksiniz .

Ayaklarınız kuruyorsa , Kİbol krem sürün (vazelin tavsiye edilir) .  Sonra bir çift pamuklu çorap giyerek nemin içeride kalmasını sağlayın .  Bu işi yatarken yapmak çok yararlı ancak çoraplarla uyumakta sıkıntı yaşıyorsanız size bir ipucu: Çorabınızın parmak kısmını kesin , Kİböylece ayaklarınız hava alırken yumuşayacak .

Ayak topuklarınızdaki sertliği gidermek için bir ev reçetesi: Ilık su dolu bir leğenin içinde 2 poşet yeşil çayı demleyin .  Yarım litre ılık süt ilave edin .  Ayaklarınızı 3 . İ4 dakika bu karışımın içinde tuttuktan sonra ponza taşı ile ovup , Kİnemlendirici bir krem sürün .

Nasırlardan kurtulmak için ayaklarınızı birkaç dakika ılık suda tutun .  Eczanelerde reçetesiz      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  hazırlanabilen %2 . İ4 Carmol ve %12 Amlactin karışımı olan krem veya losyonu masaj yaparak

 

ayaklarınıza iyice yedirin .  Bu karışım tabanlardaki sert keratin tabakasını yumuşatır .

 

 

YÜZÜNÜZ İÇİN – BEBEK GİBİ BİR YÜZE SAHİP OLUN

 

 

İşte size bebek gibi bir yüze sahip olmanın yolları .

Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları deneyerek farkı görebilirsiniz .

 

 

Yüz İçin Nemlendirici Maske

 

Malzemeler:

Yumurta sarısı Süt

Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın .  Bu karışımı yüzünüze  yayın , Kİüzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin .  Ardından kağıt mendille silerek temizleyin .  Daha sonra sırasıyla , Kİılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın .

Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir .  İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken , Kİsüt nemlendirecek , Kİyumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak .

Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez uygulamak yeterli .

 

 

Siyah Noktaların Sonu Geliyor

 

Malzemeler Limon suyu Yoğurt

Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın .  Bu karışımı , Kİgözlerinize gelmemesine     ATAŞEHİR     JİNEKOLOJİK ULTRASON YAPAN ederek yüzünüze yayın ve 1; dakika bekleyin .  Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın .

Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder , Kİsivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur .  Yoğurt ise cildi besler , Kİnemlendirir ve yağ miktarını dengeler .

Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir .

 

Sivilceler İçin Karnıbahar

 

Malzemeler:

Karnıbahar Zeytinyağı

Hazırlanışı: Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin .  Karışımı , Kİproblemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın , Kİon dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin .

Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır .

Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir ya da iki kez .

 

 

Kırışıklara Karşı Maske

 

Malzemeler:

Kaymak Elma

Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli .  Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın .  Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin .

Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır , Kİnemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır .  Kırışıklara karşı da etkilidir .  Elma ise cildin diri kalması için önemli etken .

Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez .

 

 

Yağlı Ciltler İçin

 

Malzemeler:

Bal Süt

Limon Suyu

Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı , Kİbir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın .  Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin .  Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin .

Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar .  Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler , Kİfazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler .

 

Ne zaman kullanılmalı: İhtiyaca göre 1 . İ4 – 1; günde bir tekrarlayabilirsiniz .

 

 

YÜZ MASAJLARI

 

 

Göz Masajı

 

Gözlerinizi kapatın .   İşaret parmağınızı göz pınarınızdan alt kirpik diplerinizi takip ederek şakaklarınıza doğru bastırarak hareket ettirin .  Bu masaj göz altı torbalarının ve kaz ayağı çizgilerinin oluşumunu engelleyecektir .

 

 

Dudak Masajı

 

Her iki elinizin işaret parmaklarını üst dudak ortasından başlayıp alt dudak ortasına kadar dairesel hareketler yaparak dudak çizgisi boyunca hareket ettirin .  Bu masaj dudak çevresinde ince çizgilerin oluşumunu azaltır .

 

 

Boyun Masajı

 

Başınızı hafifçe yukarı kaldırın .  Ellerinizi birbiri ardına değiştirerek , Kİparmak uçlarınızı boynunuzun altından çenenize doğru hareket ettirin .  Masajın etkisini artırmak için birkaç damla öz yağı kullanabilirsiniz .

 

 

GÖĞÜSLER

 

 

KADINLIĞINIZIN İLK SİMGESİ GÖĞSÜNÜZ

 

 

 

Vücudun en hassas kısımlarından biri olan göğüsler temel      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  yağ ve meme bezlerinden oluşmuştur; hiç kas yoktur .  İnsanların genellikle düşündüğünün tersine göğüs kasları göğsü oluşturmaz ama varlıkları göğüsleri tutmaya yarar (pazılar ve sırt kasları gibi) .

Göğüsleri asıl tutan , Kİgöğüslerin altından başlayıp çeneye dek uzanan deri yelpazesidir .  Dolayısıyla

 

göğüslerin görünümünde en büyük rolü deri oynar; bu da göğüslerimizin yer çekimi kanununa tabi olduğunun bir göstergesidir!

Hormonal değişimlerin , Kİhamileliğin , Kİemzirmenin ve zamanın etkisi ile deride meydana gelen yapısal bozukluklar , Kİderinin gevşemesine ve göğüslerin sarkmasına neden olur .

Bu nedenle mümkün olduğunca erken göğüs bakımına başlamak gerekir .  Unutmayın; önlem almak savaşmaktan daha kolaydır!

 

 

GÖĞÜS BAKIM ÜRÜNLERİ

 

 

Deri sağlığının göğüslerinizin dirilik ve sıkılığı ile doğrudan ilişkili olduğunu unutmayın ve göğüslerinizi nemlendirici bir krem ile her gün      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason       ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  nemlendirin .  Nemlendirici      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  vücut için hazırlanmış nemlendiricileri kullanabilirsiniz .

Eğer bütçeniz olanak sağlıyorsa , Kİözel      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  hazırlanmış göğüs bakım ürünlerini tercih edin .  Bu ürünler nemlendirmenin yanında , Kİsıkılaştırıcı aktifler de içeriyor .

 

 

SUTYEN BİÇİMİ

 

 

Göğüsleri forma sokmak ve iyi taşıyabilmek için öncelikle çok iyi bir sutyene ihtiyaç vardır .  Dantelli veya incecik askılı olanlar gerçekten çok hoş ve albenili; ama onları özel  durumlara saklamak da fayda var .

Sutyen seçerken ihtiyaçlarınızı ve sağlığınızı göz önünde bulundurun .  Spor yapıyorsanız , Kİtitreşim ve zıplamalarda göğüslerinizin sallanmasını önleyecek koruyucu ve sıkı bir sutyen takmalısınız .

Günlük      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  ise , Kİçok sıkı ve göğüsleri baskı altına alan sutyenler kullanmayın .  İdeal olan , Kİgöğüslerinize tam oturan , Kİpamuklu kumaştan yapılmış sutyenlerdir; pamuklu kumaşlar derinin nefes almasına yardımcı olur .

Sutyeninizi iç çamaşırı satan bir mağazadan , Kİsatıcılara danışarak alın .  Almadan önce de mutlaka deneyin ve iyi bir sutyen için daha fazla ödemekten kaçınmayın .

 

 

GÖĞSÜNÜZ ve MASAJ

 

 

Soğuk Su Masajı

 

Soğuk su masajı , Kİgöğüslere dirilik ve sıkılık kazandırmada oldukça etkili bir yöntemdir .  Soğuk

 

suyun dolaşımı hızlandırıcı ve cildi gerici etkisi vardır .  Ayrıca , Kİdokuları sıkılaştırır , Kİüst derinin elastikiyetini artırır ve cildin zamansız gevşemesini önler .  Duş veya banyonuzu bitirdikten sonra , Kİçıkmadan , Kİsuyun derecesini biraz düşürüp , Kİbir iki dakika göğüslerinize  dairesel hareketlerle soğuk duş tutun .  Soğukluk derecesi dayanabildiğiniz kadar olmalı; asla buz gibi su tutmayın .

Bu masajı yapan hidromasaj aletleri de var; dilerseniz onları da kullanabilirsiniz (Örneğin: Clarins/Model Bust) .

 

 

Sıkılaştırıcı Nemlendirme Masajı

 

Sıkılaştırıcı nemlendirme masajı , Kİgöğüslere ihtiyacı olan nemi ve dolgunluğu kazandırmada birebir ve tek yöntemdir .

Ortalama 1 . İ4 günde bir yapacağınız göğüs masajı , Kİ     ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le ilk doğumdan sonra ve menopoz döneminin ardından ortaya çıkan göğüs  sarkmalarına ve göğüs  kaslarının elastike yapısını kaybetmesinden ötürü oluşan buruşmalara (     ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le göğüs ucu ve çevresiyle , Kİgöğsün alt tarafı) karşı çok etkili bir yöntemdir .

Eğer göğüs bakım ürünlerinden her hangi birini kullanıyorsanız , Kİbu ürünlerle göğsünüzü      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason       ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  nemlendirin .  Göğüs bakım ürünlerinden her hangi birini kullanmıyorsanız , Kİeczanelerde yada süpermarketlerde satılan; dermatolojik      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  herhangi bir yan etkiye sahip olmayan ve içinde kimyasallar barındırmayan nemlendirici kremler (Nivea , KİDove gibi) , Kİgöğüs masajınız için size yeterlidir .

Göğüs masajınızı , Kİoldukça yumuşak dokunuşlarla ve okşama hareketleriyle uygularsanız; göğüs derinizin ilk tabakası olan birinci epidermal dokunun , Kİalması gereken nemi içinde hapsetmesini sağlamış olursunuz .  Bu doku , Kİgöğüs sarkmalarında ve göğsün elastike yapısının bozulmasında ilk hasar gören doku olduğu için; gerekli nem takviyesinin yapılması oldukça önemlidir .  Böylelikle , Kİilk doğum ve 4;’li yaşlarda başlayan menopoz dönemindeki sarkma ve buruşmalara karşı önleminizi çok öncelerden almış olursunuz .  Göğüs masajınızı uygularken; göğüs  uçlarınıza ve göğüs  ucunun çevresindeki koyu kahverengi bölgeye  de (göğüs ucu halkası) , Kİdairesel hareketlerle ve iki parmağınızla masaj yapmayı ihmal etmeyin .

 

 

GÜZELLİĞİNİZİN SIRRI BANYO ve MASAJ

 

 

Banyo Yaparken

 

Banyonuzda kullanmak için hazırladığımız bu tariflerin    ATAŞEHİR     GEBE TAKİBİları cildinizi nemlendirecek , Kİbazıları kokuları ve içerikleriyle sizi rahatlatacak , Kİbazıları da sadece banyonuza keyif ve renk katacak .  Bu arada , Kİsu sıcaklığını ve cildinizi ölü hücrelerden arındırmayı da ihmal etmeyin .

 

Su Sıcaklık Ayarı

 

2 . İ4°C ve altı: Kan dolaşımını hareketlendirir .  Banyo sırasında bu sıcaklıktaki su ile bacak ve göğüslerinize duş tutarak masaj yapın .  Soğuk su dokuları sıkılaştırır ve dolaşımı hızlandırır .

2;°C: Dokulara dirilik , Kİesneklik kazandırıcı ve tutulmaları giderici ideal sıcaklıktır .

354°C: Vücut ısısıyla aynı sıcaklıkta olduğu için gevşetir ve yatıştırır .  Bu sıcaklıktaki suyun içinde 1; dakikadan fazla kalmamaya özen gösterin ve çıkmadan önce bacaklarınıza soğuk duş tutun .

 

 

Arındırma (Gommage)

 

Banyo derinlemesine bir cilt temizliği için en uygun zamandır .  Cilt yüzeyindeki ölü hücreler cildin iyi nefes almasını engeller .  Arındırıcı kremlerle yapabileceğiniz bu bakım cildi ölü hücrelerden temizler ve daha fazla oksijen almasını sağlar .  Ayrıca , Kİarındırma sırasında kan dolaşımı da hızlanır , Kİbu da vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur .

Arındırma işleminin etkili olabilmesi için:

Haftada 1 ya da 2 kez      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason       ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  yapın Bacaklardan başlayın

Yumuşak ve dairesel hareketlerle uygulayın

Dirsekler , Kİdizler ve omuz başları gibi pütürlü bölgelerde ısrarcı olun

Sert kıllı lifler kullanmayın .  Hem cildinizi incitebilirsiniz hem de çok hijyenik değillerdir Arındırmadan sonra iyice durulanın

 

 

Nemlendirme

 

Günlük duşunuz haricinde , Kİhaftada 2 kez vücudunuzu bir vücut arındırıcısı (pelling) ile ölü hücrelerden arındırın .  Arındırıcı ürünü , Kİönce parmaklarınızla , Kİdaha sonrada kıl bir eldiven ile hafifçe bastırarak ve küçük dairesel hareketler yaparak uygulayın .  Hareket yönünüz hep kalbinize doğru yani aşağıya yukarıya doğru olmalı .  Ürünü uygularken çok sert olmayın , Kİsadece dirsek , Kİdiz ve topuk gibi derinin daha sert ve pütürlü olduğu bölgelerde ısrarcı olun .

 • Fazla sıcak su cildinizden doğal yağın yok olmasına neden olabilir . Ilık ya da serin suyla yıkanırsanız cildiniz daha ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME kalacağı gibi kendinizi daha iyi hissedersiniz .
 • Duş veya banyo yaptıktan sonra mutlaka cildinize nemlendirici uygulayın . Hatta bu işlemi hafif nemli olan cildinize yaparsanız nemin cildinizin üst katmanlarına hapsedilmesini de sağlayabilirsiniz .
 • Kışın da nemlendirmeyi bir alışkanlık haline getirin . Pantolon veya çorapların altında cildinizin çatlamasına mani olmak için , Kİ     ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le her duştan sonra mutlaka vücudunuzu nemlendirin .

 

BANYO İÇİN PRATİK BİLGİLER

 

 

 • Cildiniz kuruysa , Kİbanyo suyunuza yemek sodası ekleyerek cildinizi nemlendirebilirsiniz . Ayrıca 1 . İ4 damla gül yağı eklemek de yardımcı olabilir .  Gül yağı cildi nemlendirir , Kİmuhteşem kokar ve kılcal damarların oluşmaması için yardımcı olur .
 • Cildiniz yağlıysa , Kİbanyo suyunuza limon , Kİportakal , Kİgreyfurt gibi herhangi bir narenciye meyvesinin (yada birkaçının karıIUşımının) suyunu eYTIkleyin . itrik asit bakterileri öldürür , Kİfazla yağı kurutur .
 • Banyo suyunuza hindistancevizi yağı ekleyerek güzel bir cilde kavuşabilirsiniz . Banyo suyunuzu doldururken suya 1-2 çay kaşığıTRJ hindistancevizi yağı ekleyip suyun keyfini çıkarın .
 • Vücudunuz için doğal bir arındJTOırıcı elLIde etmek istiyorsanız , Kİ1 küçük paket süt tozunu banyo suyunuzda eritin . Sütteki laktik asit cildin ölü hücrelerinden arınmasını sağlar ve cildinize bir bebeğinkini andıran pürüzsüzlük kazandırırIU .
 • Uyumakta zorluk çekiyorsanız , Kİdoldurduğunuz banyo suyuna 2 çay kaşığı kuru lavantayla karıştırılmış 1 çay kaşığı lavaLInta yağı ekleyin .  Lavantanın rahatlatıcı aroması sizi kolayca uykunuza hazırlayacaktır .
 • Stresli günlerinizde , Kİ3 büyük fincan papatya çayını iyi ve koyu demlenmiş     ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  hazırlayın .  Banyo suyunuza ekleyin .  Papatya rahatlatıcıdır ve stresinizi alıp götürecek      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason lere sahiptir .
 • Banyo yağları kullanırken , Kİyağ ve su daima birbiriyle iyi karışmayabilir . Bu işlemi kolaylaştırmak için karışıma biraz süt katılması işinizi çok kolaylaştıracaktır .

 

 

ÖZEkşL BANYO

.

 

Ham ipek kese veya çok fazla tahriş etmeyecek yün ve benzeri iplikten örme lif veya yün kese ile vücudun belirli bölgelerini keskheleyin .       ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le göbek , Kİbasen , Kİpopo , Kİbel ve sırt kısmınızı oldukça sert hareketlerle , Kİtahriş etmeyecek derecede keseleyin .  Göğüs ve diz kapağınızın arka bölümleriyle , Kİense ve bacaklarınızın iç kısımlarını (vajinal bölgeden başlayarak , Kİdiz kapağı hizasına kadar) daha yumuşak vekh masaj hafifliğinde keseleyin .  Bütün bu işlemler için , Kİen az 2 . İ4 dakikanızı ayırın .

Keseleme işlemi için zorlandığınız bölgelerinizde , Kİsevgiliniz ya da eşinizden yardım alabilirsiniz .  Böylelikle hem vücudunuzdaki ölü deri tabakaları arındırılmkhış olacak ve gözenekler açılarak daha diri bir görünüm kazanmış olacaktır hem de 1; günde bir yaşadığınız bu banyo keyfinize sevgilinizi ya da eşinizi de dahil ederek , Kİbirlikteliğinize ya da evliliğinize renk ve heyecan katmış olacaksınız .  Tabi ki , Kİsevgiliniz ya da eşiniz bir süre sonra sizin bu banyo keyfinizden ve yardım isteklerinizden sıkılmazsa .

Bu işlemleriniz ortalama 1; günde bir tekrarlankhgdığı taktirde , Kİvücut yaşlanmanız ; ila 32 yıl arasında geciktirilmiş olacaktır .  1; günde bir yapacakhğınız bu uzun süreli banyo ile uzun yıllar diri bir vücuda sahip olmak sizin elinizde .

 

ÖZEL MASAJ

 

 

Ortalama 1; günde bir yapacağınız özel banyonuzun ardından , Kİvücudunuzun bütün bölgelerine yapılacak olan masajdır .  Her hangi bir nemlendirici krem ile birlikte , Kİsusam yağı ya da kekik yağının vücuda uygulanması , Kİteninizin dirileşkhgip gerginleşkhmesini sağlayacaktır .  Bu işlem için , Kİ3 . İ4 dakika ayırın .

Önce bütün vücudunuza susam yağı ya da kekik yağını uygulayın ve 1 , Kİ2 dakika bekleyin .  Yağ , Kİcildiniz tarafından emilmeye başlayacaktır .  Ardgkhından 32 , Kİ1 . İ4 dakika vücudunuza fazla sert olmayan derecede , Kİdaha çok ovma pozisyonuyla masaj uygulayın .  Bu işleminizin ardından , Kİsusam yağı ya da kekik yağı teniniz tahrafından tamamen emilmiş olacaktır .  Masajın son safhasını , Kİherhangi bir nemlendirici kremle tamamlayın .khk  Bu işlem teninize bebeksi bir yumuşaklık kazandıracaktır .  En önemlisi ise; gözenekleri tamamen açılmış , Kİderisi gerginleşmiş ve kırışıklarla asla karşılaşmayacak bir vücuda sahip olacaksınız .

Özel banyonuzun ardından      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason       ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  uygulayacağınız bu masaj , Kİsize en az 11 ila 32 yıl arasında daha genç bir görünüme kavuşturacaktır .       ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le; göğüs bölgenizdeki diriliği ve göğüs kaslarınızın sıkılaşmaya başlayarak daha da dik bir yapıyahkg kavuştuklarını , Kİbasenlerinizin ve poponuzun sıkılığını , Kİbacaklarınızın iç kısımlarındaki daha diri ve gergin yapısını , Kİmasajı      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason       ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  uygulamaya başlamanızın 3 .  ayından itibaren göreceksiniz .

Tabi bu masaj için; sevgilinizin ya da eşinizin mutlak yardımının gerektiğini unutmayın ve onu ikna etme yollarını düşünün .

 

 

MASkghAJ ÇEŞİkhTLERİ

 

 

Klakghsik kghMasaj

 

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  kullanılan masaj türüdür .  Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir .  Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON     ATAŞEHİR     GEBE TAKİBİ durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür .

 

 

Aromaterkghgapi

 

Genellikle klasik masaj yöntemlerini bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yögkghkntemidir .  Rahatlatıcı , Kİgevşetici , Kİdinlendirici olabileceği

 

gibi zindeleştirici ve uyarıcı türde ghetkileri olabilir .  Aslında aromaterapi yöntemi sadece masajla sınırlı değildir , Kİgenel anlamda bitkisel öz ve yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanarak solunum (buğu) , Kİkomprekghks ve banyo uygulamaları ile de yapılabilir .  Aromatik yağlar günlük ykghaşamda kullanılan kozmetik yağlara oranla vücut tarafından çok daha kolay emilir ve yan etkisi yok denecek kadar azdır .  Önemli olan doğru yağı doğru şekilde kullanabilmektir .  Temel yağlar kkgesinlikle direkt      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  vücuda temas ettirilmemelidir , Kİmutlaka taşıyıcı yağ ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmalıdır .  Uygulama öncesi cildin küçük  kghbir bölgesinde deneme yapakghrak cilt yapısının uygulanacak yağa vereceği alerjik tepki mutlaka ölçülmelidir .  Günümüzde aromaterapik masaj yalnızca tedavikgye yönelik değil , Kİklasik masajı destekleyici      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  genel rahatlama sağlayıcı ve dinlendirici özelliği ile de kullanılan bir yöntemdir .

 

 

Sıcakkg kgTaş Terapikhgsi

 

Isıtılmış volkanik taşların masaj yoluyla vücut üzerinde gezdirilmesi ve belli noktalarda bırakılması yoluyla kişinin vücudunda ısının bedenin derininkge etki etmesini amaçlayan bir masaj türüdür .  masaj , Kİısıtılmış ya da soğutulmuş volkanikkgh (bazalt) taşlarıyla özel bir teknik uygulanarak yapılır .  bu yolla  kişi üzerindeki negatif elkgektriğin giderildiğine inanılır .

 

 

Skgpor Mkgasajı

 

 

     ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le sportif etkinliklerde kullanılan bir masaj türüdür .  spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason ler öncelikle ritm , Kİsüre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır .  Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve branşa özgü      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  uygulanır .

 

 

Shiatsugkk

 

Japon orijinli ve probleme yönelik tedavi amaçlı bir masaj türüdür .  belirli noktalara parmak ve vücudun değighşik bölgeleri ile basınç yapılırken kghkş Kİderi ve deri alt dokusu üzerinde kaydırılmaktadır .

 

 

Thai

 

     ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le Tayland’da yaygın      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  uygulanmakta olan thai mjfjfasajının temel yapısını Hint yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır .  çoğunlukla pres ve gerdirme harektlerini kapsamaktadır .

 

çıplak vücut üzerine uygulanmaz , Kİhjgfgyerde ve ince mat üzerinde uygulanır .

dg

 

Tuina Masajı

 

Yoğun iş temposu ve birbiri ardından gelen sosyal faaliyetler arasında vücudunuzun bocalamasına hiç şaşırmayın! Böyle durugmlarda; kögfdkeni , Kİ4 bin yıldan eskilere dayanan Tuina masajı iyi bir çözüm olabilir .  Tuina’nın hem fizik hem de ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu biliniyor .

Tuina masajı; Chi’nin yani , Kİyaşam enerjisinin (chi; eski dilde , Kİ“hayatın enerjisi” demektir) dengelenmesini sağlıyor .  Dengeli yaşam enerjisi hfdde , Kİgüçlü ve ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME bir beden anlamına geliyor .

Size , Kİrahatlamanızı sağlayacak çok basit bir ayak masajı öneriyoruz .  Zaten “Tuina Masajı” da , Kİçok etkili bir ayak masajıdır .

Çıplak ayak tabanınızın ortasına , Kİbaş parmağınızla masaj yahfdıupmanız yeterli .  Masajı , Kİdaima ayak topuğunuzdan parmaklarınıza doğru yaparak ; . İ4 kez uygulayın .  Yine baş parmağınızla , Kİama bu kez daha hafif dokunuşlarla masajı ; . İ4 kez tekrar edin .  Artık diğer ayağınıza geçebilirsiniz .

Daha başarılı sonuç atlabilmek için , Kİmasajdan önce suyun içine ekleyeceğiniz 3 damla biberiye yağıyla ayak banyosu da yapabilirsiniz .  Ayak baknyosu , Kİvücudunuzun ısınmasını sağlar ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur .

 

 

VÜCUDUNUkjZ İÇİNuu FAYDALI BİLhoGİLER – VÜCuuUDUNUZ VEu SİZ

u

 

Dik Duurmak Öuıyguknemli

 

Gün boyunca başımızı eğeriz .  Her türlü işi yaparken; okurken , Kİyazarken , Kİdüşünürken , Kİbilgisayar başında boynumuz daima öne doğru eğilir .  Sonunda kat kat kırışır ve yatkın olanların gıdıları da büyür .  Masa başınlgda , Kİsaatlerce başımız öytsne eğik      ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  çalışmak hem kırışıklık , jh de kireçlenme açısından sakıncalıdır .  Siz en iyisi başınızı daima dik tutun .  Bunu sağlamak için sırt ve omuzlarınızı da dik tutmanız gerekir ki , Kİbu bütün duruşunuzu ve vücut dilinizi olumlu yönde etkiler .

 

 

Yatışgsd Şekline     ATAŞEHİR     JİNEKOLOJİK ULTRASON YAPAN

 

Yüksek yastıklar yüzümüzün ve boynumuzun kırışmasına hatırı sayılır katkıda bulunur .   Size tavsiyem , Kİyastıksız ve sırt ügstü yatmanız .  Uykuda durmadan sağa sola dönerseniz cildinizde yastık izleri kalır .  Bu izler zaman içinde yhfer edip kırışıklık haline gelir .  Saten bir yastık kullanırsanız izler azalır ama yine de zamanla basınçtan oluşan çizgiler oluşabilir .  Vücudunuzun şeklini alan visco

 

yastıklar hem yüzünüzü hem boynunuzu katlanmaktan korur .  Sırtüstü uyumak için , Kİseyahatlerde kullanılan ve boyuna takhdflan şişme yastıkları da kullanabilirsiniz .  En azından bir havluyu kıvırarak boynunuzun altına koyabilirsiniz .  Bu önlemler hem sağa sola dönmenizi azaltır , Kİhem omurganızı dinlendirir hem de boyun , Kİdekolte ve yüzünüzde kat yerlhderi oluşmasını önler .

 

 

Güneşhd Büyük Dhfdüşman

 

Boyun ve dekoltemiz güneşte en kolay kuruyan , Kİlekelenen ve kırışan bölgemizdir .  Güneş ve aşırı solaryum etkisini ilk önce boyunda ghdfösterir .  Boyun derisi kısa sürede kalınlaşır , Kİkabalaşır ve kırışır .  İşin garip tarafı yüzümüze kat kat kremler süreriz ama birçoğumuz boyun ve      ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le dekoltemizi bu bakımdan mahrum ederiz .  Oysa güneşten koruma , Kİyüz temizleme ve nemlendirme adına yaptığımız her şeye hatta peeling’ler ve maskelere boyun ve üst dekoltemizin de ihtiyacı vardır .  Araba kuhdfllanırken boynumuzun , Kİdekoltemizin savunmasız bir halde güneşe maruz kaldığını hatta eşit olmayan bir şekilde tek taraflı yandığını unutmayın .

 

 

Parfümler

 

Parfüm şişesini elimize aldığımızda ilk yaptığımız hemen boyun kenarlarına ve göğsümüze sıkmaktır .  Oysa parfüm , Kİgünedfşe karşı hassasiyetimizi ciddi ölçüde artırır .       ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ulthdfrason le yaz aylarında , Kİboyun bölgesine parfhdfhüm sürmeyin .  Boyun ve göğüsteki lekelerin çoğu parfümlerin eseridir .  Geceleri parfüm sürdüğünüzde sabah duş almadan güneşe çıkmayın .

 

 

İnce Uzhdun Boyuhdfnlar Dahhdfa Şanslı

 

Boynumuzun doğal şekli kırıdfşıklığın oluşumunda çok etkilidir .  Kalın ve kısa boyunlarda çocukluktanhdfh itibaren , Kİhafif yatay çizgiler oluşmaya başlar .  Bu çizgiler giderek derinleşir .  Hele çene küçükse boyunda şekil bozuldhfhmaları ve gıdı daha fazla     ATAŞEHİR     JİNEKOLOJİK ULTRASON YAPAN çeker .  İstenirse çene dolgu veya protezle büyütülüp kamufle edilebilir .  Yuvarlak yüzlerin boynu genellikle kısadır .  İnce , Kİuzun boyunlar hareketten daha az etkilendikleri için daha geç kırışırlar ve bütün tedavilere daha iyi yanıt verirler .

 

 

BOYUdfN hdfENÇLEŞTİRME

 

 

Boynumuzu gençleştirip güzdfelleştirmenin birçok yöntemi var .  Ama her şeydenhdf önce gühdfhnlük bakım,

 

yatış şekli ve güneşten koruma gelir .  İhtiyaca hdfgöre birçok yöntemden yararlanılabilir .  Estetik cerrahi , Kİbotox , Kİdhdfolgu teknikleri , Kİışık tedavisi (Foto IPL) , KİMikro Dermabrazyon , KİKarbossi Terapi , Kİpeeling çeşitleri gibi .  Ancak bunların birçoğu için sonbaharı beklemek gerekiyor .  Botox veya dolguya ihtiyacınız varsa her mevsimde yararlanabilirsiniz .  Masaj boyun için çok yararlıdır ve mevsimi olmayan etkfdili bir tedavidir .  Masaja cilt hdfpembeleşinceye kadar devam edilmeli , Kİsonra maske veya kompres ile cildi dinlendirmeye geçehdfbiliriz .

 

 

BOYUNhdf MhdfASKELERİ

 

 

Yaz mevsimhdfinde cildinizi tahriş etmeyecek , Kİgüneşe karşı hassasiyetinizi arttırmayacak bir boyun maskesi ile kompres önerebilirim .

 

 

Pahdftates Mhdfaskesi

 

Pişmiş patatesi soyup ezdikten sonra bir yumurta sarısı , Kİbir çay kaşığı bal , Kİbir çay kaşığı zeytinyağı ekleyip , Kİlapa haline getirin .  Bu karışımı bir sargı bezi veya tülbent hdfiçine koyup boynunuza sarın .  Yüzünüz hdfyuvarlak ise 2 . İ4-3 . İ4 dakika , hdfKİince ise 1 . İ4-1; dakika kadar bekletin .  Haftada iki kere uygulayabilirsiniz .

 

 

hdfjgfjf

Bir kabın yarısınahdfffffj soğuk süt koyup üzerini su ile doldurun .  Yani yarısı süt yarısı su olan bir karışım hazırlayın .  Sonra büyükçe bir pamuk parçası ile boynunuza birkaç kere kompres yapın .  Ardından soğuk su ile yıkayın .  Bu kompres anında ehdftki eder .  Boynunuz daha diri ve pürüzsüz görünür .

 

 

jREhdL DhdfNEMİ

 

 

Regl döneminiz başlamadan birkaç gün öncesinden beslenme alışkanlıklarınız arasındaki tuzlu besinleri (şarküteri , Kİcips , Kİpeynir , Kİçerez) azaltmaya başlayın çünkü tuz hücrelerdeki suyu tutar .  Haşlanmış yemekjler , Kİtaze sebze türü besinler vücudunuzdaki fazla suyun atılmasında yardımcı olur . fg

Giysi seçeneklerinizde     ATAŞEHİR     JİNEKOLOJİK ULTRASON YAPANli davranın .  Bu dönemlerde belden kemerli elbise veya basenli giysiler tercih etmeyin .  Rahat hissedebilmek için triko , Kİpamuklu vejya polar türü giysiler seçin .

 

UNUTıuytrev wuytrMAYIN

 

 

 • Sakarlığınız yüzünden bir yerleriniz hep mor mu? Bundan sonra bir yere çarpınca , Kİvurduğunuz bölgeye derhal en az 1 . İ4-1; dakika buz uygulayın . 1 . İ4 dakika bekledikten sonra tekrar 1 . İ4-1; dakika buz tutun .  Buz , Kİderi altınjda oluşabilecek kanamayı durdurarak darbe alan bölgenin morlaşmasına  engel olur .
 • Yanığınızın iz bırakmasını engellemek için yanmış bölgeye derhal bir E vitamini kapsülü kırıp uygulayın . Ayrıca , Kİyanığa Aloe Vera jeli sürerseniz iyileşme hızını da artırırsınız .
 • Yapılan araştırmalara göre ergin kişilerde kalsiyum eksikliği olanlar büyük oranda . Her gün 1 bardak süt içmeyi alışkanlık haline getirin .  Faydasını ilerleyen yaşlarda göreceksiniz .
 • Sağlık için koşmanın yararını biliyorsunuz . Elbette koşmak kalori harcamak adına da yararlı .  Ancak geri geri koşmak daha da yararlı ye.  Üstelik geri geri koşarken %31 daha fazla kalori harcarsınız .  Yürüyüşte de aynı şey geçerli; geri geri yürümekle %5432 daha fazla kalori harcarsınız .
 • Sabah uyandığınız zaman derin nefes almayı ve iyice gerinerek vücudunuzu esnetmeyi unutmayın .

Böylece pompalanan kan artarak daha hızlı uyanıp daha diri hissedersiniz .

 

 

SAÇ

 

 

Hepiniz uzun ve ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME bir saça sahip olmak için onu sürekli kestirmeniz gerektiğini duyarsınız .  Aslında sürekli saçınızı kestirmek sadece onun daha kısa olmasını sağlar .  ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME olması ile hiçbir ilgisi yoktur .

Saç uzunluğu kafanızın şekli ve genişliği ile orantılıdır ve yeni teknolojilerle bile bunu değiştirmenize olanak yreyoktur .  ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME ya da sağlıksız saç yoktur .  Saçımız aslında ölüdür .  Ölü olmasaydı kesildiğinde canımız yanmaz mıydı? Eğer saçlarınızın ucu kırılmamışsa ya da boyama yüzünden hasar görmemişse onu sürekli kestirip ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME ve uzun yapmaya çalışmakyery yanlış bir şey .  Sadece stil değişikliği düşünenler için sık saç kestirilmesi önerilebilir .

 

Saçınızın ULTRASONOGRAFİK DEĞERLENDİRME olması için yapabilecekleriniz:

 • Günlük     ATAŞEHİR     AYRINTILI ULTRASON  pahalı olmayan bir Vitamin (OneADay) alın .
 • Saçınızı fazla taramayın . Sadece gerektiğinde şekil vermek için tarayın .
 • Kaliteli bir tarak ya da fırça kullanın . Keskin metal ya da plastik uçlyerar saçlarınızın uçlarının kırılmasına neden olur .

 

 

SyreAÇ BAKyerIMI ve YÖNTEyerMLERİ

 

Kalyrriteli Saç Ürryünleri Kullanın

 

Çoğu alışveyreriş merkezlerinde satılan şampuan ve saç ürünleri aslında birçok kötü kimyasal maddeyi içlerinde bulunduruyor .  Mesela “ammonium laurel sulfate” ya da silikon içeren ürünler saçınızı kurutarak daha kolay kırılmasına neden olabiliyor .  İçlerindyere birçok koruyucu madde bulunduğunu iddia eden bu ürünler , Kİsaçınız için aslında en büyük tehlikeyi oluşturuyor .

 

 

Saçınızı Sıkı ıuyhgf

yer

Bırakın rahat kalsın .  Bu tür toplama şekilleri de kırılmalara neden oluyor .

 

 

Sıcjgjgak Yağjgjg

 

Kurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi  zeytinyağı tedavisidir .  Saçlarınıza parlaklık vermek ve beslemgjek için 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın .  Bunu yavaş yavaş tüm saç derinize yedirin .  Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sarın .  Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak , Kİbaşın yağı iyice emmesini sağlayın .  Sonra saçlarınızı yıkayarak , Kİiyice durulayın .  Bu bakım türü , Kİ     ATAŞEHİR    JİNEKOLOJİK ultrason le çabuk kırılan saçlar için çok yararlıdır .

 

 

Hingtyağı jgjTedavisi

 

Yarım çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovarak saçınızın yağı emmesini sağlayın .  Yavaş yavaş tajhgjrayacağınız saçlarınızı kaynar suya batırıp sıktığınız havluyla sarın .  Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuanla yıkayın .  Bu tedavi , Kİfazla ince , Kİçabuk kırılan , Kİkuru saçlara iyi gelir .

 

 

Zeytingjyağı vjge Bgjal Tedjgavisi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

SEO çalışması tarafımca yapılmıştır. - Mail: mtbzdg@gmail.com - © 2021. Tüm Hakları Saklıdır.

Sohbet Başlat
Merhabalar. Sorularınızı buradan iletebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim. OP DR SEZGİN DURSUN
İSTANBUL ATAŞEHİR KLİNİĞİ
Çekinmeden arayınız...